Sport.pl

Denis Urubko spadł z lawiną 100 metrów w czasie próby zdobycia Broad Peaku!

Denis Urubko zakończył próbę ataku szczytowego na Broad Peak (8051 m n.p.m.). - Lawina zwiozła mnie 100 metrów. Odpadłem 50 metrów z zerwaną poręczówką, na szczęście nie do szczeliny - relacjonował Rosjanin na swoim facebooku.

W ostatnim tygodniu Denis Urubko przebywał sam na Broad Peaku (8051 m n.p.m.). Jego górscy partnerzy Lotta Hintsa i Don Bowie opuścili główną bazę i udali się śmigłowcem do Skardu. - Został sam, ale jest doświadczony, obeznany w tym terenie, był już na siedmiu tysiącach metrów, więc powinno mu się udać. Jedynie pogoda może go zatrzymać - mówił kilka dni temu Krzysztof Wielicki. Legendarny polski himalaista miał rację, bo to właśnie warunki atmosferyczne powstrzymały Urubkę.

- Lawina zwiozła mnie 100 metrów. Odpadłem 50 metrów z zerwaną poręczówką, na szczęście nie do szczeliny - relacjonował Rosjanin na swoim facebooku. Tym samym - wg informacji portalu wspinanie.pl - Urubko zakończył próbę ataku szczytowego na Broad Peak i jest już bezpieczny w bazie.

Bielecki: "Chcę być starym a nie dobrym himalaistą" [WIDEO]

Zobacz wideo

Denis Urubko nie uznaje polskiego wejścia na Broad Peak

W 2013 roku polska zimowa wyprawa zdobyła Broad Peak. Zespół w składzie Tomasz Kowalski, Adam Bielecki, Artur Małek i Maciej Berbeka stanął na szycie 5 marca. Było to pierwsze zimowe wejście na ten szczyt. Wyprawa zakończyła się wówczas tragicznie dla Berbeki i Kowalskiego, którzy zginęli podczas zejścia. Urubko tego wejścia jednak nie uznaje, bo jego zdaniem zima w górach zaczyna się pierwszego grudnia, a kończy ostatniego dnia lutego. - No cóż, ten typ tak ma - mówi Wielcki o Urubce, któremu zostały dwa tygodnie na dokonanie ataku szczytowego.

Więcej o:
Komentarze (155)
Denis Urubko spadł z lawiną 100 metrów w czasie próby zdobycia Broad Peaku!
Zaloguj się
 • deusirae

  Oceniono 31 razy 17

  "relacjonował Rosjanin na swoim facebooku" - Urubko na zdjeciach z polska flaga, obywatelstwem polskim, odznaczony Polonia Restituta ale i tak malorolne dziennikarzyny napisza o nim Rosjanin... Zazdrosc rectum wam rozrywa czy co? :D

 • dryl1

  Oceniono 20 razy 12

  Denis jest nie do zajechania. Chyba maszyna a nie człowiek. Niesamowite.

 • bjuras

  Oceniono 26 razy 10

  Rosjanin. Hmm... o tym że jest Polakiem /polskie obywatelstwo/ cicho sza. Trzeba wskazać, że jest Rosjaninem, bo miał czelność zakwestionować wyczyny /a może "wyczyny"/ niektórych polskich himalaistów. Ależ my siebie kochamy, bez zastrzeżeń.

 • 0roman0

  Oceniono 11 razy 7

  Czasami czytam różne wiadomości, wywiady dotyczące polskiego himalaizmu. Mój wniosek jest taki że jest to bardzo specyficzne środowisko. Przypuszczam że wielu spośród nich cieszy się że Urubko nie podołał.

 • aldealmi

  Oceniono 19 razy 7

  Facet się fotografuje z polską flagą (a raczej - z polską banderą), ma nasze obywatelstwo, a dwa razy w artykule pojawił się wyraz "Rosjanin". Pisowska zgnilizna przenika nawet do GW? Popularyzujecie durną formę "w Ukrainie", ale Urubko to dla was kacap...

 • dj.80

  Oceniono 9 razy 5

  Źle mu nie życzę, ale polskiego ZUSu na stare lata to on raczej nie będzie obciążać.

 • bunga-bunga

  Oceniono 6 razy 4

  W tej branży nie wystarczy być profesjonalistą i twardzielem jak wskazuje przykład Rutkiewicz czy Kukuczki.. Trzeba mieć także szczęście. Na lawine nie ma wystarczającego twardziela.

 • mierwin

  Oceniono 8 razy 4

  Życzę mu szczęścia w dalszych przedsięwzięciach!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX