Legendarny włoski trener wypowiedział się na temat Szczęsnego. Piękne słowa o reprezentancie Polski

- Buffon jest nie tylko bramkarzem dekady Juventusu, ale i największym w historii Włoch. A Szczęsny to jego godny spadkobierca - przyznał Alberto Zaccheroni, legendarny włoski trener, który uznał, że Gianluigi Buffon to najlepszy bramkarz dekady w "Starej Damie".

Gianluigi Buffon został uznany bramkarzem dekady Juventusu przez Alberto Zaccheroniego, legendarnego włoskiego trenera. Wybór nie mógł być inny, bo Włoch to nie tylko najlepszy bramkarz w historii turyńskiego klubu, ale także jeden z najlepszych w historii piłki nożnej.

Serie A. Lazio - Juventus 3:1. Szczęsny obronił jedenastkę wykonaną przez Ciro Immobile! [ELEVEN SPORTS]

Zobacz wideo

Legendarny włoski trener wypowiedział się na temat Szczęsnego. Piękne słowa o reprezentancie Polski

Kariera 41-latka powoli dobiega jednak końca, a jego następcą ma być, a właściwie już jest Wojciech Szczęsny. Reprezentant Polski jest zawodnikiem Juventusu od lipca 2017 roku, a od ubiegłego sezonu jest jego podstawowym bramkarzem. Zaccheroni, który uzasadniał wybór Buffona do jedenastki dekady mistrzów Włoch, wspomniał więc też o Polaku. - Buffon jest nie tylko bramkarzem dekady Juventusu, ale i największym w historii Włoch. A Szczęsny to jego godny spadkobierca - przyznał 66-latek.

Szczęsny do tej pory rozegrał w Juventusie 78 spotkań, w których 38 razy zachował czyste konto. Wcześniej grał m.in. w AS Romie i Arsenalu.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o: