Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek może mieć nowego trenera. AC Milan zainteresowany kolejnym szkoleniowcem

Wiele wskazuje, że latem Gennaro Gattuso opuści AC Milan. Jego następcą może okazać się Simone Inzaghi, szkoleniowiec Lazio Rzym - twierdzi włoska gazeta "Corriere della Sera".

Jeszcze kilka tygodni temu Gattuso miał usłyszeć od władz Milanu, że jeśli awansuje do Ligi Mistrzów, to pozostanie trenerem. Problem w tym, że choć jego zespół wciąż ma szansę na LM (traci punkt do czwartego Interu), to nawet w przypadku zakończenia rozgrywek w TOP 4 Włoch może stracić pracę.

Zobacz wideo

Milan to drużyna, którą trudno się ogląda. Grają kompletnie bez polotu. W ich poczynaniach nie widać żadnego pomysłu, dlatego rosną szanse, że Gattuso, niezależnie od końcowego wyniku, zostanie zwolniony. Kto zostanie jego następcą?

"Corriere della Sera" twierdzi, że faworytem jest Simone Inzaghi, choć jeszcze kilka dni temu "La Gazzetta dello Sport" uważała, że Simone może objąć Juventus, który też szuka trenera.

Simone Inzaghi, gdy był jeszcze piłkarzem, żył w cieniu swojego brata - Filippo. Jednak odkąd obaj zajęli się trenerką, to właśnie młodszy brat osiąga lepsze wyniki. Simone prowadzi Lazio Rzym od kwietnia 2016 roku. W tym czasie wygrał: Puchar Włoch oraz Superpuchar kraju. Włoch, choć był napastnikiem, to preferuje raczej defensywny futbol z naciskiem na szczelną obronę. Jego ulubione ustawienie, to takie z trójką środkowych obrońców. 

Kiedy poznamy nowego trenera Milanu? Prawdopodobnie musimy się jeszcze uzbroić w cierpliwość. Wciąż wahają się losy Leonardo, czyli dyrektora sportowego. Możliwe, że zastąpi go Luis Campos. Dopiero gdy Milan uporządkuje przyszłość dyrektora sportowego, to będzie mógł się skupić na zatrudnieniu trenera.

Claudio Lotito, prezes Lazio, nie zamierza odpuszczać i zaproponował Simone nowy kontrakt, gwarantujący mu 1,8 mln euro za sezon plus bonusy uzależnione od wyników. Obecnie zarabia 1,2 mln euro. Przypomnijmy: w sezonie 2014/15 trenerem Milanu był jego brat - Filippo.

Jeśli Inzaghi nie zmieni Gattuso, to być może nowym szkoleniowcem Krzysztofa Piątka zostanie Eusebio Di Franceco, który jest przeciwieństwem Simone, bo kocha ofensywny futbol.

Więcej o: