Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cristiano Ronaldo zapłacił milion dolarów za najlepszych specjalistów. Dokumenty wykradł haker

Jak donosi "The Sun" sprawa gwałtu dokonanego przez Cristiano Ronaldo wypłynęła dzięki hakerowi, który wykradł dokumenty z kancelarii prawniczej. - Zostały wykradzione i komputerowo zmienione - dodaje adwokat Portugalczyka. Sam Ronaldo zatrudnił sztab ludzi, ale nie udało mu się uniknąć wybuchu afery.

Napastnik warty 100 milionów zebrał grupę najlepszych specjalistów na świecie w tym prawników, lekarzy i specjalistów ds. PR, by chronić swój wizerunek po tym, jak Kathryn Mayorga oskarżyła go o napaść seksualną w 2009 roku. Sztab (kosztujący około miliona dolarów) miał pracować nad tym, by sprawa nie została upubliczniona, dzięki czemu Portugalczyk miał chronić swoją reputację.

Dokumenty skradzione i zmienione?

Adwokat Cristiano Ronaldo Peter Christiansen stwierdził, że dokumenty, które zostały opublikowane przez niemiecki magazyn Der Spiegel zostały zhakowane, zmienione oraz wykradzione. A Ronaldo stanął przed "skomplikowaną i celową kampanią zniesławienia opartą na skradzionych, łatwo manipulowanych dokumentach cyfrowych".

Co więcej, do wykradzenia tych dokumentów miało dojść w 2015 roku w czasie wielkiego ataku hakerskiego na dane elektroniczne, a jego celem padło wiele branż w całej Europie. - Później haker próbował sprzedać te dokumenty do mediów - dodaje prawnik.

Adwokat Cristiano Ronaldo stwierdził również, że zapłata 287 tys. funtów kobiecie "nie była żadnym wyznaniem winy", ale uniknięciem prób zniszczenia reputacji "zbudowanej na ciężkiej pracy, latach uprawiania sportu i honorze".

Do popełnienia przestępstwa przez portugalskiego gwiazdora miało dojść latem 2009 roku w Las Vegas. "Der Spiegel” opisał sprawę w roku 2017, ujawniając dokument, do którego dotarł serwis Football Leaks. Według tych materiałów Cristiano Ronaldo zgodził się zapłacić Kathryn Mayordze 375 tysięcy dolarów w zamian za milczenie w sprawie gwałtu, którego miał dokonać na Amerykance. Mayorga, jak poinformowali niedawno dziennikarze niemieckiego dziennika, po latach zdecydowała się ostatecznie złożyć przeciwko piłkarzowi pozew cywilny.

"Der Spiegel" ujawnił dokumenty w sprawie gwałtu Cristiano Ronaldo

Serie A. Juventus ma problem przez Ronaldo. Spadły ceny akcji

Cristiano Ronaldo i oskarżenie o gwałt. Nowe fakty ws. zdrowia Kathryn Mayorgi