Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Der Spiegel" ujawnił dokumenty w sprawie gwałtu Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo wciąż odpiera zarzuty o gwałt na Kathryn Mayordze, którego miał się dopuścić w 2009 roku. Dziennikarze "Der Spiegel" opublikowali jednak kolejne dokumenty, które działają na niekorzyść portugalskiego piłkarza.

Do popełnienia przestępstwa przez portugalskiego gwiazdora miało dojść latem 2009 roku w Las Vegas. "Der Spiegel” opisał sprawę w roku 2017, ujawniając dokument znaleziony w sprawie wydarzeń z 12 czerwca 2009 w Las Vegas: Cristiano Ronaldo płaci 375 tysięcy dolarów, a Kathryn Mayorga, opisana wówczas przez tygodnik pseudonimem Susan K., milczy o tamtej nocy na zawsze. Ugodę podpisali w 2010 roku.

Sprawa jednak wróciła, a Mayorga zdecydowała się złożyć pozew cywilny przeciwko Portugalczykowi. W ubiegłym tygodniu, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, prawnicy kobiety tłumaczyli, dlaczego ta nie zdecydowała się iść do sądu wcześniej i podpisała z oskarżonym ugodę.

>> Kolejna kobieta oskarża Cristiano Ronaldo o gwałt!

Der Spiegel ujawnia dokumenty

W miniony weekend dziennikarze "Der Spiegel" opublikowali dokumenty, przemawiające na niekorzyść portugalskiego piłkarza. Wśród nich znalazła się m.in. wspomniana ugoda, w ktorej "Mr. D", czyli Cristiano Ronaldo, wraz z "MS. P", czyli Kathryn Mayorgą porozumieli się w kwestii dalszych działań, dotyczących braku oskarżenia o gwałt, za co Portugalczyk miał zapłacić pokrzywdzonej 375 tys. dolarów. Pod dokumentem podpis złożył pełnomocnik zawodnika aktualnie występującego w Juventusie.

Der Spiegel opublikował dokumenty dotyczące oskarżeń o gwałt Cristiano RonaldoDer Spiegel opublikował dokumenty dotyczące oskarżeń o gwałt Cristiano Ronaldo Screen z Der Spiegel

W ugodzie możemy znaleźć m.in. deklarację, że Mayorga w przyszłości nie będzie żądać od Ronaldo odpowiedzialności karnej. W dodatku kobieta zobowiązała się do zniszczenia wszelkich dowodów zdarzenia.

>> Cristiano Ronaldo i oskarżenie o gwałt. Nowe fakty ws. zdrowia Kathryn Mayorgi

Na zdjęciach ugody publikacja "Spiegela" się jednak nie kończy. To, co najbardziej przykuwa uwagę, to kwestionariusz, który Ronaldo szczegółowo wypełnił na prośbę swoich prawników.

Prawnicy: Czy Pani C. (w kwestionariuszu pod takim pseudonimem wystąpiła Mayorga zdaniem "Der Spiegel" - red.) kiedykowlwiek podnosiła swój głos lub krzyczała?
X (pseudonim Cristiano Ronaldo - red.): Powiedziała "nie" i "przestań" kilkukrotnie.

Tak rozpoczyna się fragment wspomnianego kwestionariusza. Niemieccy dziennikarze na razie nie opublikowali go jednak w całości. W zamieszczonym fragmencie Portugalczyk przyznaje jeszcze, że wraz z Mayorgą leżał na łóżku w jego pokoju hotelowym.

>> Juventus ma problem przez Ronaldo. Spadły ceny akcji

"Der Spiegel" zaznacza, że Portugalczyk trzy miesiące po wydarzeniu wypełnił identyczny kwestionariusz. W nim napisał jednak, że z Mayorgą doszło do stosunku, ale kobieta "nie mówiła nie" i "nie prosiła, żeby przestał".

Niemieccy dziennikarze zdradzili także kulisy zgłoszenia sprawy na policję, zamieszczając skan kolejnego dokumentu. Można się zniego dowiedzieć, że pokrzywdzona kobieta nie chciała ujawnić danych rzekomego gwałciciela, nazwyając go jedynie "celebrytą i gwiazdą sportu". Przyznawała szczerze, że boi się konsekwencji zdradzenia jego danych. Zgłoszenie, którego dokonała w czerwcu 2009 roku, pozwoliło jej jednak ponownie otworzyć całą sprawę.

Więcej o:
Komentarze (135)
"Der Spiegel" ujawnił dokumenty w sprawie gwałtu Cristiano Ronaldo
Zaloguj się
 • mo60

  Oceniono 22 razy 18

  Nie wiem, oczywiście, jak to było z tym Ronaldo, ale wiem na pewno, że chłopaczkom, którzy zarabiają 100 albo 200 razy więcej nawet od zdobywców naukowych nagród Nobla, przewraca się w przefarbowanych główkach. Ten świat jest chory.

 • true_lysander

  Oceniono 40 razy 12

  Panna miała wybór, iść na policję i zgłosić gwałt (jeżeli taki był), lub skasować 375 tys. USD. (milion PLN) i przełknąć tą gorzką pigułkę iż poszła do pokoju podpitego faceta i nie było tam czytania książek. Zdecydowała się na kasę i dostatnie życie. Teraz kasa się skończyła... więc.. trzeba jej więcej. Gwałtowne zdarzenie może i miało miejsce, tego się nie udowodni, ale postępowanie tej pani to zwykła gra o kasę a nie o sprawiedliwość. Na to był czas i miejsce dawno temu.

 • bigfisher

  Oceniono 29 razy 11

  kolejny z teamu "grab them by the pussy" któremu wydaje się, że wszystko mu wolno.

 • ugrydul

  Oceniono 22 razy 10

  W ten ryzykowny sposób Ronaldo stara się dowieść, że nie jest gejem

 • zdzislaw_dyrman

  Oceniono 5 razy 5

  Moim zdaniem to jest albo prowokacja albo jakaś koszmarna pomyłka. Przecież wszyscy wiedzą, że Krystyna jest ciepły i lubi tylko w ananasa. Marokańczyk może zaświadczyć.

 • max crecci

  Oceniono 7 razy 5

  ta sytuacja tylko pokazuje powszechne zjawisko.

  ten cały ronaldo to raptem piłkarz, facet od kopania piłki. to jego zawod. podobnie jak inne zawody innych ludzi.

  niestety, nastały czasy, kiedy ocenia się człowieka nie po tym KIM JEST, ale CO ROBI i ILE ZARABIA, jakby to miało jakieś znaczenie.

  ale skoro żyjemy w czasach neomarksizmu, gdzie jedynym kryterium jest materializm, to nie ma się czemu dziwić. w tej filozofii człowiek ulega uprzedmiotowieniu i staje się rzeczą, do użytku.

  ta ideologia dotyka większość populacji, z klerem włącznie. ocaleją tylko ci, którzy wiedzą, że poza ciałem istnieje jeszcze duch. ale ideologiczni spadkobiercy Marksa i Lenina tego nie zrozumieją.

 • pogra55

  Oceniono 6 razy 4

  Bez ślubu ?Jak ona mogła dać się zgwałcić bez ślubu i w dodatku w jego pokoju .

 • hilux_ie

  Oceniono 10 razy 4

  A już tak ładnie mu się zaczęło w mediach układać po zatrudnieniu agencji PR...

 • mhjunior007

  Oceniono 3 razy 3

  Ok. Nie bronię gwałcicieli. Jeśli faktycznie zgwałcił, to czy jest robolem, prezydentem, czy piłkarskim celebrytą - wyrok według paragrafu i tyle.
  Rozumiem rownież, że człowiek może zmienić zdanie. Obiecała, że nie opowie i nie pozwie, ale zmieniła zdanie, to się zdarza.
  Rozumiem jednak, że pieniądze oddała, tak? No bo chyb a jakieś zasady obowiązują?
  Jeśli nie, to Ronaldo wraz ze swoimi prawnikami powinien wytoczyć jej proces.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX