Co łączy Barcelonę i Olympiakos Pireus?

Katalończycy i zespół z Grecji to jedyne zespoły z czołowych lig europejskich, które obroniły tytuły "mistrzów zimy". W Hiszpanii tak nazywa się zespół, który jest najlepszy w połowie rozgrywek ligowych. W Polsce Olympiakos i Barcelonę nazwanoby "mistrzami jesieni".

TYPUJ WYNIKI PRIMERA DIVISION

Oba zespoły nie tylko obroniły ten tytuł, ale zdobyły go po raz trzeci z rzędu. "Marca" zwraca też uwagę na to, że oba są prowadzone przez hiszpańskich trenerów - Pepa Guardiolę (Barcelona) i Ernesto Valverde (Olympiakos).

Poza nimi mistrzami zimy w najlepszych ligach są: AC Milan (Włochy), Borussia Dortmund (Niemcy), Manchester United (Anglia), Lille (Francja) Porto (Portugalia), PSV Eindhoven (Holandia), Genk (Belgia) i Trabzonspor (Turcja). W Holandii PSV i Twente mają po 37 punktów, ale piłkarze z Eindhoven mają lepszy bilans bramkowy. Gdyby Twente wyprzedziło rywali, też obroniłoby tytuł mistrza zimy.

Największą przewagę nad drugim zespołem w tabeli miała Borussia Dortmund (gra w niej trzech Polaków: Robert LEwandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek), która wyprzedzała Mainz o dziesięć punktów. Z kolei FC Porto, po zaledwie dwóch remisach w piętnastu meczach, straciło tylko cztery punkty w pierwszej połowie sezonu. FC Barcelona zdobyła 52 na 57 możliwych do ugrania punktów.

Chory Leo Messi ? opuścił trening Barcelony

Więcej o: