Luis Suarez na dłużej w Barcelonie? Piłkarz chce przedłużyć kontrakt z "Blaugraną"

La Liga 2018/2019. Jak informuje "Mundo Deportivo" Luis Suarez wyraził chęć przedłużenia kontraktu z Barceloną. Obecna umowa Urugwajczyka z "Dumą Katalonii" wygasa w czerwcu 2021 roku.
Zobacz wideo

Pomimo że FC Barcelona od dłuższego czasu rozgląda się za piłkarzem, który wzmocniłby linię ataku (np. Luca Jovic), to nikt w klubie nie myśli o odejściu Suareza. Co prawda Urugwajczyk skończył w tym roku 32 lata, jednak jego liczby mówią same za siebie. Tylko w tym sezonie napastnik „Blaugrany” zdobył 23 bramki we wszystkich rozgrywkach. Od chwili pojawienia się w katalońskiej drużynie (2014 r.), Suarez zgromadził 175 bramek w 240 spotkaniach. 

Luis Suarez chce przedłużyć kontrakt z Barceloną. Piłkarz zakomunikował to władzom klubu

Kontrakt urugwajskiego napastnika z „Dumą Katalonii” wygasa z końcem w czerwca 2021 roku. Jak donosi „Mundo Deportivo” po zakończeniu obecnej umowy Suarez chciałby kontynuować swoją karierę w Barcelonie, o czym miał poinformować kierownictwo klubu. 

 

Hiszpańscy dziennikarze podkreślają, że w Barcelonie ceni się nie tylko bramkostrzelność Suareza, ale również jego doskonałą współpracę z Leo Messim. O wpływie Urugwajczyka na ofensywne poczynania Barcelony niech świadczy to, że w tym sezonie zanotował już 11 ostatnich podań (trzeci wynik w drużynie, po Leo Messim i Jordim Albie).

Więcej o: