1001 - to liczba minut, które w tym sezonie ma Jakub Kiwior w barwach Arsenalu. Polak nie może liczyć na regularną grę w zespole Mikela Artety i jest rezerwowym. Na środku obrony pewne miejsca ma duet Gabriel Magalhaes - William Saliba, a na lewej stronie defensywy eksplodował talent 18-letniego Mylesa Lewisa-Skelly'ego.
Ostatnie występy Kiwiora na krajowym podwórku miały miejsce w grudniu zeszłego roku. W Lidze Mistrzów Kiwior zagrał 90 minut w meczach z Dinamem Zagrzeb (3:0), Gironą (2:1) i PSV Eindhoven (2:2). Już latem zeszłego roku media informowały o zainteresowaniu Kiwiorem ze strony wielu klubów. W tym gronie był m.in. Milan, Napoli czy Juventus, ale Arsenal nie chciał się zgadzać na wypożyczenie z opcją wykupu.
- Są dwa powody, dla których Kiwior nie gra. Po pierwsze, Gabriel Magalhaes ostatnio był najlepszym zawodnikiem Arsenalu. Ustabilizował formę na wysokim poziomie. Po drugie, na lewej obronie wyżej w hierarchii jest Riccardo Calafiori i Lewis-Skelly. Rola lewego obrońcy jest kluczowa dla budowania akcji w zespole Artety. Kiwior oferuje mniej niż jego konkurenci pod tym względem - mówił brytyjski dziennikarz Dave Seager z gunnerstown.com w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.
Serwis tuttomercatoweb.com informuje, że Kiwior może odejść z Arsenalu w letnim oknie transferowym. Do Anglików wpłynęło zapytanie od Bayeru Leverkusen, a więc aktualnego mistrza Niemiec. Arsenal wycenia Kiwiora na 15-20 mln euro, a to kwota, którą już wielokrotnie Bayer wykładał na nowych piłkarzy. Czy Kiwior miałby tam szanse na regularną grę?
Wspomniane źródło podaje, że Jonathan Tah nie przedłuży wygasającego kontraktu z Leverkusen i trafi do Barcelony. Niepewna jest też przyszłość Ekwadorczyka Piero Hincapiego, który jest wyceniany na 50 mln euro i cieszy się sporym zainteresowaniem. Poza tym Bayer nie wykupi Mario Hermoso z Romy, a Odilon Kossounou prawdopodobnie wróci z wypożyczenia z Atalanty.
Zobacz też: Lewandowski strzelił dwa gole, a tu takie wieści! Nie jest już najlepszy
"Bayer jest praktycznie pewny kwalifikacji do następnej edycji Ligi Mistrzów. Kiwior zamierza grać więcej i może opuścić Arsenal tego lata. Jest chętny do zmiany klubu, aby grać więcej. Jest uważany przez Artetę za przydatny dodatek do rotacji w obronie" - czytamy w artykule. Umowa Kiwiora z Arsenalem jest ważna do czerwca 2028 r.
Leverkusen odpadło w 1/8 finału Ligi Mistrzów po dwumeczu z Bayernem Monachium (0:5). W lidze niemieckiej zajmuje drugie miejsce z 59 punktami i traci sześć do prowadzącego Bayernu. Bayer wciąż jest w grze w Pucharze Niemiec, gdzie zagra w półfinale z Arminią Bielefeld. W drugiej parze półfinałowej Vfb Stuttgart będzie rywalizować z RB Lipsk.