Wielki powrót Corentina Tolisso. Były piłkarz Bayernu blisko nowego klubu

Corentin Tolisso powraca do Olympique'u Lyon. Jak informuje RCB Sport, Francuz osiągnął już pełne porozumienie z francuskim zespołem. Do finalizacji kontraktu brakuje jedynie przeprowadzenia testów medycznych. Te mają odbyć się jeszcze w czwartek.

Już pod koniec maja Bayern Monachium poinformował o zakończeniu współpracy z Corentinem Tolisso. Kontrakt Francuza wygasa 30 czerwca i niemiecki zespół nie zamierzał go przedłużać. W tej sytuacji 27-latek rozpoczął poszukiwania nowego klubu. I jak donosi RCB Sport, cel został osiągnięty, a piłkarz w ciągu najbliższych godzin podpisze umowę z nowym zespołem.

Corentin Tolisso po pięciu latach wraca do Olympique'u Lyon. Oficjalne ogłoszenie transferu już niebawem

W czwartek francuskie media poinformowały, że pomocnik osiągnął porozumienie z Olympique Lyon. Jeszcze dziś (30 czerwca) 27-latek przejdzie testy medyczne. Jeśli te przebiegną pomyślnie, to Tolisso podpisze kontrakt. Nieoficjalnie wiadomo, że nowa umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2027 roku. Z kolei potwierdzenie transferu powinno nastąpić 1 lipca.

To będzie powrót 27-latka do Lyonu. To właśnie w tym klubie Tolisso rozpoczynał karierę. Najpierw występował w młodzieżowych drużynach francuskiego zespołu. Wówczas trenerzy sprawdzali go na różnych pozycjach - od pomocy po obronę, po czym w 2014 roku trafił do seniorskiego składu. W nim występował przez kolejne trzy lata, a następnie przeniósł się do Bayernu Monachium. Za jego transfer Niemcy musieli zapłacić aż 40 milionów euro. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Jednak w bawarskim zespole nie imponował formą. W ciągu pięciu lat wystąpił w 117 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 21 bramek i zaliczył 15 asyst. Niewykluczone, że dorobek ten byłby znacznie większy, gdyby nie częste kontuzje. Najpoważniejszego urazu nabawił się we wrześniu 2018 roku. Wówczas Tolisso zerwał więzadła krzyżowe - następnie przez ponad sześć miesięcy powracał do pełni zdrowia. Później pojawiały się także inne, drobniejsze kontuzje, które eliminowały go z pojedynczych występów. Razem z Bayernem wywalczył m.in. pięć mistrzostw kraju (2017/18, 2018/19, 2019/20, 2020/21, 2021/22), dwa Puchary Niemiec (2018/19, 2019/20) oraz najcenniejsze trofeum, a więc triumf w Lidze Mistrzów (2019/20). 

Wygląda na to, że w Lyonie marzą o powrocie do czołówki, po bardzo rozczarowującym poprzednim sezonie, w którym Olympique zajął dopiero 8 miejsce w Ligue 1. Transfer Tolisso nie jest bowiem pierwszym dużą transakcją tego lata. Do francuskiego klubu postanowił również wrócić inny ze znanych wychowanków, a mianowicie Alexandre Lacazette, który także dołączył do drużyny Petera Bosza za darmo. 

Więcej o: