Thomas Mueller ma ocenę 87 w "FIFA 17". Ale... "w niczym nie jest dobry". Jak to możliwe?

- Thomas Mueller, tak właściwie, w niczym nie jest dobry. Gdybyśmy mieli jednak na tej podstawie uczciwie go ocenić, jego nota nie miałaby sensu - zdradza ESPN jedna z osób zaangażowanych w powstawanie gry

Grający w Bayernie Monachium Thomas Mueller ma w najnowszej odsłonie serii FIFA bardzo wysoką notę ogólną - 87. Jak to możliwe? Odpowiedź może was zaskoczyć.

- Bo w niczym nie był szczególnie dobry - odpowiada Michael Mueller-Moehring, zajmujący się zbieraniem danych dla producenta gry, EA Sports.

Statystyki do gry zbiera i przekazuje ponad 9000 osób. Są wśród nich profesjonalni skauci, ale większość stanowią posiadacze karnetów na sezon, współpracujący z EA.

Na tej podstawie ustala się oceny piłkarzy w poszczególnych aspektach i ich notę ogólną. Reprezentant Niemiec jest tu jednym z przypadków wyjątkowych.

- Takim przypadkiem jest Thomas Mueller, który, tak właściwie, w niczym nie jest dobry, poza ustawianiem się na boisku - tłumaczy Mueller-Moehring.

- Zawsze znajduje odpowiedni punkt. To niesamowite. Nie jest jednak świetnym dryblerem, nie umie też odpowiednio uderzać. Zdarza mu się naprawdę nieźle spudłować. Siła strzału także nie jest jego mocną stroną - wylicza.

- Gdybyśmy mieli jednak na tej podstawie uczciwie ocenić Muellera, skończyłby z notą, która nie miałaby sensu. Byłaby za niska.

I właśnie dlatego, chociaż poszczególne statystyki ani trochę się na to składają, napastnik ląduje w grze z notą 87. Robert Lewandowski ma ocenę 90.

Są nowe piłkarskie legendy w grze FIFA 17. Na jedną z nich chyba szczególnie czekaliśmy

Czy słusznie naciągnięto notę Muellera?
Więcej o: