Steven Fletcher odrzucił powołanie do kadry poprzez... sms-a

Napastnik Wolverhampton Wanderers Steven Fletcher odrzucił powołanie do reprezentacji Szkocji. Snajper wysłał sms-a do jednego z członków Szkockiego Związku Piłki Nożnej. - Powiedz mu [Craigowi Leveinowi - selekcjonerowi reprezentacji Szkocji - przyp. red.], że nie chce być powołany - brzmiał komunikat piłkarza.

Nie wszyscy piłkarze marzą o grze dla swojego kraju. 23-letni Steven Fletcher jest jednym z kluczowych zawodników Wolverhampton. Szkot zagrał w 19 meczach Premier League i strzelił trzy gole dla swojej drużyny. Jego postawa została doceniona przez selekcjonera reprezentacji Szkocji Craiga Leveina, który wysłał graczowi powołanie do kadry na towarzyskie spotkanie z Irlandią Północną.

Fletcher nie zgodził się na propozycję szkoleniowca, a swoje stanowisko przedstawił w niezbyt profesjonalny sposób. Gracz wysłał lapidarnego sms-a do Franka Reilly'ego, jednego z członków Szkockiego Związku Piłki Nożnej. Wiadomość o treści "Powiedz mu, że nie chce być powołany" błyskawicznie trafiła do Leveina.

- Widziałem go w składzie na ten mecz, ale zawodnik sam zdecydował czy ma być powołany - powiedział szkockiej prasie zirytowany selekcjoner Szkocji. - Chce pracować z ludźmi, którzy pragną grać dla Szkocji. Przez całe życie nie spotkałem się z czymś podobnym. Nie rozumiem jak można się zachować w ten sposób - zakończył Szkot.

Do tej pory Fletcher zagrał w ośmiu meczach reprezentacji Szkocji. Piłkarz strzelił jednego gola. Był poważnym kandydatem do gry na mistrzostwach Europy. Zawodnik obraził się na Leveina, gdy ten nie powołał go na mecz eliminacji do Euro 2012 przeciwko Czechom.

- Miałem nadzieję, że pokaże się w tym meczu, pomogę drużynie. Trener mnie odstawił, dlatego jestem wkurzony... - tłumaczy sam zainteresowany.

Arsenal pokonuje Everton, Szczęsny w bramce ?

Więcej o: