Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA ostrzega rozrzutne kluby

We wtorek władze UEFA ostrzegły kluby wydające krocie na transfery, że ich rozrzutność może spowodować, że nie spełnią rygorystycznych kryteriów nowych przepisów finansowych - czytamy w oświadczeniu na stronie organizacji.

- Nie ma wątpliwości, że zakupy dokonane w zakończonym w poniedziałek okienku transferowym, będą miały wpływ na budżety klubów także na koniec 2012 i 2013 roku - czyli w pierwszych latach obowiązywania nowych przepisów - pisze UEFA.

- Kluby doskonale wiedzą, do jakich zmian dojdzie i zdają sobie sprawę z tego, że zamierzamy wprowadzać je bez żadnej taryfy ulgowej - czytamy na stronie organizacji.

UEFA w trosce o budżety europejskich klubów wprowadziła tzw. finansowe fair play, które ma sprawić, by wydatki klubów nie przekraczały dochodów. Kluby, które nie sprostają rygorystycznym wymogom, zostaną wykluczone z rozgrywek.

Mimo wchodzących jeszcze w tym roku przepisów w życie w styczniu kluby nie oszczędzały na transfery. Same Liverpool i Chelsea wydały około 209 mln dolarów na zaledwie czterech piłkarzy.

Transferowa lista hitów. Torres wcale nie pierwszy ?

Człowiek z serem na głowie i inne sportwe zdjęcia dnia

Więcej o: