UEFA ostrzega rozrzutne kluby

We wtorek władze UEFA ostrzegły kluby wydające krocie na transfery, że ich rozrzutność może spowodować, że nie spełnią rygorystycznych kryteriów nowych przepisów finansowych - czytamy w oświadczeniu na stronie organizacji.

- Nie ma wątpliwości, że zakupy dokonane w zakończonym w poniedziałek okienku transferowym, będą miały wpływ na budżety klubów także na koniec 2012 i 2013 roku - czyli w pierwszych latach obowiązywania nowych przepisów - pisze UEFA.

- Kluby doskonale wiedzą, do jakich zmian dojdzie i zdają sobie sprawę z tego, że zamierzamy wprowadzać je bez żadnej taryfy ulgowej - czytamy na stronie organizacji.

UEFA w trosce o budżety europejskich klubów wprowadziła tzw. finansowe fair play, które ma sprawić, by wydatki klubów nie przekraczały dochodów. Kluby, które nie sprostają rygorystycznym wymogom, zostaną wykluczone z rozgrywek.

Mimo wchodzących jeszcze w tym roku przepisów w życie w styczniu kluby nie oszczędzały na transfery. Same Liverpool i Chelsea wydały około 209 mln dolarów na zaledwie czterech piłkarzy.

Transferowa lista hitów. Torres wcale nie pierwszy ?

Człowiek z serem na głowie i inne sportwe zdjęcia dnia

Więcej o: