Suarez priorytetem Tottenhamu, Beckham - tylko ewentualnością

Luis Suarez wystepujący na pozycji napastnika w holenderskim Ajaxie Amstredam jest obecnie priorytetowym celem Tottenhamu, władze którego w ostatnim czasie zdecydowały się także na sprowadzenie do Londynu Davida Beckhama. Kontrakt Suareza byłby rekordowym dla Tottenhamu.

Ajax Amsterdam zadeklarował, że jest w stanie sprzedać Luisa Suareza za kwotę 17 mln funtów. Tottenham interesował się Urugwajczykiem o wiele wcześniej niż pojawiły się pogłoski o wypożyczeniu Davida Beckhama z Los Angeles Galaxy. Anglik czeka ponoć na zgodę od klubu MLS w tej sprawie.

Harry Redknapp nie jest już tak pewien swojej propozycji odnośnie Beckhama niż jeszcze przed weekendem. Prezes Tottenhamu Daniel Levy dał Redknappowi wolną rękę i zapewnił, że posiada fundusze na wydatki w okienku transferowym, ale podkreślił, że to Suarez jest głównym celem Londyńczyków.

W przypadku kupna Suarez za 17 mln funtów, będzie to najwyższa kwota, którą Tottenham wydałby na transfer piłkarza - dotychczasowy rekord to 15.5 mln funtów, które "Spurs" zapłacili za Lukę Modricia. Jednym ze zmartwień władz angielskiego klubu jest pytanie, czy bramkostrzelność Urugwajczyka uchodzącego za jednego z najlepszych piłkarzy Ligi Holenderskiej przełoży się na mecze w znacznie silniejszej Premier League. 23-latek nie może także występować w nowym zespole w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Z kolei władze Los Angeles Galaxy nie są zbyt chętne, by wypożyczyć Beckhama do Europy, bo mają w pamięci kontuzję, którą odniósł Anglik, gdy grał w AC Milan. Sam zainteresowany z chęcią powróciłby na ojczyste boiska nawet do marca - do kiedy jest planowane ewentualne wypożyczenie. 35-latek nie chce rezygnować także z gry w kadrze.

David Beckham czeka na powrót do Anglii i zgodę Galaxy ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA