Premier League. Manchester United - Stoke 2:1. Kuszczak bez błędu

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
33
Nie był to zbyt ciekawy mecz, choć początek zapowiadał co innego. Goście oddali jeden strzał na bramkę i jedną bramkę zdobyli, choć nie można za nią winić Tomasza Kuszczaka. Trzeba sobie jednak zadać pytanie czy bramkarz w takim klubie jak Manchester ma tylko nie popełniać błędów.

Gospodarze przez większą część meczu całkowicie kontrolowali wydarzenia na boisku. W pierwszej części aktywny był Ryan Giggs, ale momentami wiek chyba już dawał mu się we znaki. Świetne spotkanie rozegrał Nani. "Czerwone Diabły" dzięki trzem punktom umocniły się na pozycji lidera Premier League.

90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. +2 Owenowi w bardzo trudnej sytuacji prawie udaje się przyjąć piłkę w polu karnym na klatkę piersiową.

88. min. Na trzech stadionach w Anglii dziś tylko jedna żółta kartka. A na Old Trafford Alex Ferguson ma jeszcze jedną zmianę do wykorzystania, choć chyba już tego nie zrobi.

83. min. Gospodarze sobie podają, a goście nie potrafią tego przerwać. Przed chwilą podanie na skrzydło do Naniego, ale jeden z jaśniejszych punktów tego meczu nie potrafił przyjąć piłki.

78. min. Podwójna zmiana w Manchesterze. Carrick za Gibsona i Owen za Hernandeza.

74. min. Nie wydaje się, żeby gospodarzom coś mogło tutaj jeszcze zagrozić. Ale na początku pierwszej połowy też się nie wydawało, więc podczas tego kwadransa wszystko jeszcze może się zdarzyć.

68. min. Podwójna zmiana w ekipie gości. Pennant za Etheringtona i Walters za Delapa.

62. min. GOL! 2:1! Nani! Świetny zwód, podanie do Naniego, który też wkręca obrońcę w ziemię, choć wydawać by się mogło, że powinien uderzać, a on jeszcze, obraca się, przystaje, w końcu oddaje strzał sprzed pola karnego w przeciwległy róg, zdobywając piękną bramkę.

59. min. Ataki gospodarzy teraz trochę szalone, nieprzemyślane, ale niemalże wchodzą z piłką do bramki Stoke. A ta za wszelką cenę wpaść do bramki jednak nie chce, odbija się, wypada, a obrońcy wybijają, gdzie się da.

56. min. Świetna akcja Manchesteru, choć trzeba przyznać, że piłkarze gospodarzy miejsca na boisku sobie nie żałują i biegają od linii do linii, w czym przeciwnicy - całkiem słusznie chyba - bez powodu im nie przeszkadzają. W końcu Nani potężnie przyłożył sprzed pola karnego, ale piłka trafiła w głowę jednego z rywali.

53. min. Szalony rajd Berbatowa, ale obrońca bez pardonu, znakomicie wchodzi wślizgiem w polu karnym.

50. min. GOL! 1:1! Whitehead! Wrzutka w pole karne wprost na głowę pomocnika, który świetnie uderza tuż przy słupku. Obrońcy mu nie przeszkadzali. Kuszczak nie popełnił błędu, zabrakło mu milimetrów, ale czy bramkarz w Manchesterze jest tylko od niepopełniania błędów?

49. min. Jedna niezła akcja Stoke, potem jeszcze lepsza Manchesteru. To bilans tych prawie pięciu minut.

46. min. Początek drugiej połowy. Oby było trochę lepiej, bo im dalej w pierwszą połowę, tym nudniej się robiło.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Giggs ogrywa zawodnika, decyduje się na zagranie piętką, jednak wszystko to robi, jakby miał dwa razy więcej lat, niż ma. Obrońca z niewiadomych przyczyn daje się nabrać, ale po zagraniu piętą piłka trafia do obrońcy.

42. min. Kolejne uderzenie gości. Bardzo wysoko w trybuny.

39. min. Manchester zaczyna chyba dochodzić do wniosku, że skoro prowadzi, a jest już prawie przerwa, to teraz spokojnie może do niej doczekać.

36. min. Piękna akcja Manchesteru. Daleki przerzut na prawe skrzydło do Naniego, który zgrywa głową w pole karne do Hernandeza. Napastnik próbuje strzału z woleja, ale piłkę wybija w ostatniej chwili obrońca. Sędzie popełnia jednak błąd i nie daje "Czerwonym Diabłom" rzutu rożnego.

33. min. Jest i drugi strzał. Wciąż jednak nie w bramkę.

30. min. Manchester ma coraz wyraźniejszą przewagę. Wygląda na to, że zabawa gości już się skończyła. Piłkarze Stoke oddali jak na razie jeden strzał, ale nie był to celny strzał na bramkę, której strzeże Kuszczak.

27. min. GOL! 1:0! Hernandez! Nani dostaje piłkę na prawej stronie, podbiega, składa się do dośrodkowania, ale ostatecznie kopie piłkę po ziemi, ta przelatuje między nogami zaskoczonego obrońcy, a w polu karnym bardzo ładnie, technicznie, z bliskiej odległości uderza ją Hernandez.

25. min. Kolejna podobna akcja Manchesteru, ale gdy Nani już zabierał się do podania, został brzydko sfaulowany. Giggs z rzutu wolnego nad poprzeczką.

22. min. Piłka w pole karne, odbija się od obrońcy, trafia do Berbatowa, ten nie trafia z trzech metrów, a sędzia odgwizduje spalonego.

19. min. Po przypadkowym starciu z Evrą Tuncay Sanli pada na ziemię i jest długo opatrywany. W końcu schodzi z boiska utykając, ale wygląda na to, że wkrótce na nie powróci.

16. min. Jak na razie oglądamy bardzo szybki mecz, dynamiczną grę. Kuszczak wciąż nie ma za wiele okazji do zaprezentowania się, co nie znaczy, że tylko "Czerwone Diabły" myślą o strzeleniu gola.

13. min. Teraz jednak od kilku minut bramka Stoke - a raczej trybuny nieopodal niej - są pod ostrzałem. Raz nawet bramkarz musiał interweniować.

10. min. To nie jest tak, że Stoke nie atakuje. Tuncay i Etherington mieli swoje akcje, ale obrońcy gospodarzy na razie dobrze sobie radzą.

7. min. Gibson znajduje sobie trochę miejsca i uderza sprzed pola karnego. Nieznacznie obok słupka.

4. min. Bardzo dynamiczny początek, ale na razie żadnego poważniejszego ataku.

1. min. Zaczęli.

20:55 Tomasz Kuszczak wciąż zastępuje chorego na grypę Edwina Van der Sara. W poprzednim spotkaniu spisał się poprawnie. Dziś niemalże postawił trenerowi Fergusonowi ultimatum - chce grać albo odchodzi. A zatem to będzie dla niego bardzo ważny mecz.