Arsenal obniżył cenę za Aubameyanga! Transfer możliwy już latem

Pierre-Emerick Aubameyang latem prawdopodobnie odejdzie z Arsenalu. Angielski klub jest zdesperowany do tego, by sprzedać Gabończyka. W tym celu obniży jego cenę o 15 mln euro.

32 występy i 20 goli, to dorobek Pierre'a-Emericka Aubameyanga w tym sezonie. Gaboński napastnik od dawna imponuje formą, ale i tak nie ma dla niego miejsca w zespole Arsenalu. Wszystko przez kontrowersyjne zachowania piłkarza, publiczną krytykę władz klubu i zapraszanie do swojej loży członków Arsenal Fan TV, grupy krytykującej klub.

Zobacz wideo Krystian Bielik o kulisach odejścia z Arsenalu: Emery nie wiedział, jakiego ma piłkarza

Arsenal obniża cenę Aubameyanga! Chce się go pozbyć już latem

Władze klubu od dawna planowały więc pozbycie się Aubameyanga, ale nie podejmowały konkretnych działań. Teraz mogą być jednak do niego zmuszone. Wszystko przez zatrzymanie rozgrywek Premier League, związane z koronawirusem.

"Kanonierzy" już teraz zaczynają odczuwać skutki finansowe braku dochodów z dni meczowych i sprzedaży praw telewizyjnych, a może być tylko gorzej. Jeśli sezon Premier League nie zostanie dokończony, a za ostateczne zostaną uznane miejsca po ostatniej rozegranej w pełni kolejce, Arsenal zakończy rozgrywki na 9. miejscu. Tak fatalnej lokaty londyńczycy nie zajęli od lat. 9. pozycja w lidze będzie oznaczać, że Arsenalu w przyszłym sezonie nie będzie grać nawet w Lidze Europy, a co za tym idzie, budżet nie zostanie zasilony premiami UEFA.

Pieniędzy szukać trzeba więc będzie w sprzedaży zawodników. Najwięcej ma dać właśnie Aubameyang. By mieć pewność, że znajdzie się na niego chętny, szefowie Arsenalu zamierzają obniżyć jego cenę z 50 do 35 mln funtów. Władzom klubu zależy na tym, by sprzedać piłkarza latem. Jego kontrakt wygasa bowiem w czerwcu przyszłego roku, a to oznacza, że zimą jego cena spadnie jeszcze bardziej.

Więcej o: