Juergen Klopp zdradził szczegóły transferu swojej gwiazdy. "Nie chcieliśmy tego"

Juergen Klopp zdradził szczegóły transferu Philippe Coutinho. Szkoleniowiec Liverpoolu przyznał, że Brazylijczyk został dłużej w Anglii ze względu na problemy kadrowe "The Reds". Między innymi dlatego Klopp uszanował decyzję piłkarza, gdy ten później chciał odejść.

Juergen Klopp w rozmowie z "Pure Football Podcast" opowiedział o szczegółach decyzji, jakie podejmował na ławce trenerskiej Liverpoolu. Zapytany o kulisy transferu Philippe Coutinho Niemiec przyznał, że wiedział o decyzji pomocnika. Dodał jednak, że w grę wchodził wyłącznie transfer do FC Barcelony.

- Szanowałem decyzję Philippe od pierwszej sekundy. W pewnym momencie doszło do mnie, że zatrzymanie go może być trudne. Kilka tygodni wcześniej podpisaliśmy nowy kontrakt. On prosił jednak o odejście wyłącznie do jednego klubu. Nie było innej opcji - oznajmił Juergen Klopp

Zobacz wideo

Philippe Coutinho został na dłużej przez problemy Liverpoolu

Liverpool w 2017 roku zmagał się z problemami kadrowymi, o czym przyznaje sam Juergen Klopp. Kiedy trener Liverpoolu stracił jednego z pomocników, Philippe Coutinho wiedział, że nie może odejść z klubu. Postanowił więc zostać na kolejne pół roku i tym samym zagwarantował sobie bezproblemowy transfer do FC Barcelony. Juergen Klopp twierdzi, że w takich okolicznościach, klub nie mógł robić problemów Brazylijczykowi.

- Straciliśmy Adama Lallanę i zaczęło brakować nam rozwiązań. Wiedzieliśmy, że nie znajdziemy odpowiedniego gracza. Philippe Coutinho to zrozumiał i został na dłużej. W takich sytuacjach trzeba zachować się fair i dlatego w następnym oknie nie mogliśmy postąpić inaczej. Musieliśmy zgodzić się na transfer. Nie chcieliśmy tego, ale musieliśmy być wobec niego w porządku - powiedział Juergen Klopp - Życzę mu wszystkiego najlepszego i taka powinna być piłka nożna - dodał Niemiec, który zaznaczył także, że nawet przy stracie Philippe Coutinho, zapewniał swoich zawodników, że są wystarczająco silni, żeby sobie poradzić bez Brazylijczyka.

Philippe Coutinho przeszedł do Barcelony w zimowym oknie transferowym sezonu 2017/2018. FC Barcelona zapłaciła za pomocnika 145 milionów euro. W hiszpańskim klubie pomocnik rozegrał 76 meczów, w których zdobył 21 bramek oraz 11 asyst. Było to jednak za mało dla władz Barcelony, dlatego 27-letni pomocnik gra obecnie w Bayernie Monachium, gdzie został wypożyczony. 

Więcej o: