Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dwukrotny mistrz Polski coraz bliżej ekstraklasy! Nowy lider 1. ligi

Stal Mielec została we wtorek nowym liderem 1. ligi po zwycięstwie odniesionym w 91. minucie! Dwukrotny mistrz Polski (1973, 1976) jest coraz bliżej awansu do ekstraklasy.

Stal Mielec objęła prowadzenie na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie tuż przed przerwą po samobójczym trafieniu Michała Bojdysa. Gospodarze wyrównali po trafieniu Kamila Adamka w 58. minucie, ale to goście zadali zabójczy cios w 91. minucie spotkania, gdy zwycięskiego gola strzelił Krystian Getinger, zapewniając swojemu zespołowi komplet punktów. 

Zobacz wideo AC Milan - AS Roma 2:0. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Podbeskidzie wyprzedzi Stal Mielec? Walka o awans do ekstraklasy

Stal Mielec ma 57 punktów po 29 meczach. Podbeskidzie Bielsko-Biała jest drugie z 55 pkt i w czwartek może zostać liderem, jeśli pokona na wyjeździe GKS Bełchatów. Trzecie miejsce zajmuje Warta Poznań (53 pkt po 29 meczach), która we wtorek doznała bolesnej porażki z Chrobrym Głogów na własnym stadionie (1:2). Szanse na bezpośredni awans do ekstraklasy ma jeszcze Radomiak Radom (47 pkt po 28 meczach), za to pozostałe drużyny mogą liczyć już tylko na baraże (miejsca 3-6).

GKS Jastrzębie jest 8. z 38 pkt - traci w tej chwili jeden punkt do strefy barażowej, ale ma też tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Dla tej ekipy spotkanie ze Stalą Mielec było piątą porażką z rzędu na własnym stadionie.

Więcej o: