Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były piłkarz Barcelony zakończył karierę. Zdecydowała kontuzja. "Trudno jest się pożegnać"

Jeremy Mathieu zakończył karierę piłkarską. Decyzję 36-letniego obrońcy przyspieszyła kontuzja lewego kolana, której nabawił się podczas treningu w Sportingu CP.

W minioną środę Jeremy Mathieu nabawił się kontuzji kolana podczas treningu z zespołem Sportingu. Uraz przyspieszył decyzję 36-latka o przejściu na piłkarską emeryturę przed zakończeniem sezonu w Portugalii. Do końca rozgrywek pozostało siedem kolejek. 

Zobacz wideo "Legia nie wyrosła ponad ligę. Pokazują to kolejne mecze"

Jeremy Mathieu kończy karierę i żegna się ze Sportingiem Lizbona

- Trudno jest się pożegnać. Chciałem zagrać ostatni mecz na własnym stadionie, ale życie toczy się dalej. Koszulkę Sportingu nosiłem z przyjemnością, bawiłem się i cieszyłem każdą wspólną chwilą - powiedział mediom klubowym Jeremy Mathieu - Mam nadzieję, że wygramy wszystkie mecze do końca sezonu, a Sporting CP zdobędzie mistrzostwo - zakończył. 

36-letni obrońca złożył podziękowania kolegom z drużyny, sztabowi szkoleniowemu i prezydentowi klubu, Frederico Varandasowi. Jeremy Mathieu trafił do Sportingu w lipcu 2017 roku. W portugalskim klubie rozegrał 106 meczów, strzelił dziewięć goli, dwukrotnie zdobył mistrzostwo kraju oraz raz wzniósł Puchar Portugalii. 

"Zdobył sympatię wszystkich kibiców i członków drużyny nie tylko swoją jakością gry, ale także wysiłkiem, poświęceniem i oddaniem, które opłacało się na boisku" - pochwalono obrońcę na oficjalnej stronie klubowej. 

Jeremy Mathieu pierwsze piłkarskie kroki stawiał w FC Sochaux, następnie grał dla Toulouse FC. Po przeprowadzce do Hiszpanii reprezentował takie zespoły jak Valencia oraz FC Barcelona. Obrońca wielokrotnie zdobywał puchary krajowe, może się także pochwalić trofeum Ligi Mistrzów, wygranym z FC Barceloną w sezonie 2014/2015.