Liga Europejska. Pierwsze mecze 1/8 finału

W czwartek rozegrane są pierwsze spotkania 1/8 finału Ligi Europejskiej. Lille Ludovica Obraniaka pokonało u siebie Liverpool 1:0 po bramce Edena Hazarda. Polak grał do 83. minuty. Rubin zremisował u siebie z Wolfsburgiem 1:1, a Rafał Murawski zagrał przez ostatnie kilkanaście minut meczu. Najciekawszy mecz miał jednak miejsce w Valencii, gdzie oprócz gospodarzy i Werderu wyróżnił się jeszcze, negatywnie, sędzia Martin Atkinson.

Atletico - Sporting 0:0 ?

Słaby mecz zakończył się nudnym bezbramkowym remisem. Goście kończyli grę w dziesiątkę - czerwone kartki obejrzeli Leandro Grimi i Tonel. Mimo to udało im się utrzymać korzystny rezultat i w rewanżu nie są bez szans.

Lille - Liverpool 1:0 ?

Trudne zadanie czekało zespół Ludovica Obraniaka. Lille udało się jednak zwyciężyć 1:0 po bramce niesamowitego belgijskiego nastolatka Edena Hazarda. Polak przebywał na boisku do 83. minuty.

Lille - Liverpool 1:0. Gol Edena Hazarda

Rubin - Wolfsburg 1:1 ?

Niespodziewanie to gospodarze prowadzili od 29. minuty. Bramkę zdobył Noboa. W 67. minucie po fantastycznym strzale wyrównał Zvjezdan Misimović. Rafał Murawski pojawił się na boisku w 79. minucie.

Rubin Kazań - VFL Wolfsburg 1:1. Gol Noboi

Rubin Kazań - VFL Wolfsburg 1:1. Gol Misimovicia

HSV - Anderlecht 3:1 ?

Hamburczycy zwyciężyli dzięki bramkom Holendrów Jorisa Mathijsena i Ruuda van Nistelrooya oraz Czecha Davida Jarolima. Gola dla gości zdobył Legear. Anderlecht dość niespodziewanie w poprzedniej rundzie pewnie wyeliminował Athletic Bilbao, demolując u siebie Basków 4:0. Gospodarze, po zaciętym boju, zwyciężyli zaś w dwumeczu z PSV Eindhoven.

Hamburger SC - Anderlecht Bruksela 3:1. Gol Mathijsena

Hamburger SC - Anderlecht Bruksela 3:1. Gol Van Nistelrooya

Hamburger SV - Anderlecht Bruksela 3:1. Gol Legeara

Hamburger SV - Anderlecht 3:1. Gol Jarolima

Benfica - Marsylia 1:1?

To może być jedna z najciekawszych rywalizacji w tej fazie Ligi Europejskiej. W Lizbonie zmierzyły się dwa zespoły, które praktycznie znokautowały swoich poprzednich rywali. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 - gola dla gości w doliczonym czasie gry zdobył Hatem Ben Arfa.

Benfica Lizbona - Olympique Marsylia 1:1. Gol Pereiry

Benfica Lizbona - Olympique Marsylia 1:1. Gol Ben Arfy

Juventus - Fulham 3:1 ?

Gospodarze zwyciężyli po bramkach obrońców Nicoli Legrottaglie i Jonathana Zebiny oraz Hasana Salihamidzicia. Jedynego gola dla gości zdobył Dickson Etuhu. Przed rewanżem Juventus jest zdecydowanym faworytem, ale i Anglicy pokazali w Turynie, że łatwo nie będzie.

Juventus Turyn - Fulham 3:1. Gol Legrottaglie

Juventus Turyn - Fulham 3:1. Gol Zebiny Juventus Turyn - Fulham 3:1. Gol Etuhu

Juventus Turyn - Fulham 3:1. Gol Trezeguet

Panathinaikos - Standard 1:3 ?

Grecy, którzy sprawili największą sensację w 1/16 finału pokonując dwukrotnie 3:2 Romę, przerali u siebie ze Standardem Liege. Bramki dla gości zdobyli Axel Witsel, Milan Jovanović i Igor De Camargo. Gola dla Panathinaikosu zdobył Loukas Vintra.

Panathinaikos Ateny - Standard Liege 1:3. Gol Witsela

Panathinaikos Ateny - Standard Liege 1:3.Gol Jovanovica

Panathinaikos Ateny - Standard Liege 1:3. Gol Vyntry

Panathinaikos Ateny - Standard Liege 1:3. Gol Camargo

Valencia - Werder 1:1 ?

Na Estadio Mestalla kończąca mecz w dziesiątkę Valencia zremisowała z Werderem Brema 1:1. Najbardziej wyróżniającą się postacią na boisku był jednak sędzia Martin Atkinson, który gwizdnął dla Niemców karnego z kapelusza. Ponadto w dość czystym meczu pokazał aż dziewięć żółtych i jedną czerwoną kartkę. Szczególnie sytuacja, w której boisko musiał opuścić Ever Banega wywołała wiele kontrowersji i właściwie nikt nie wie, o co mogło chodzić.

Valecia CF - Werder Brema 1:1. Gol Fringsa

Valencia CF - Werder Brema 1:1. Gol Maty