Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Przedziwna decyzja sędziego w Lidze Europy. Rzut karny za zagranie głową

Przedziwną, złą decyzję podjął w końcówce meczu sędzia spotkania AS Roma - Borussia Moenchengladbach. Arbiter podyktował dla gości rzut karny za... zagranie głową Chrisa Smallinga.

Była 5. minuta doliczonego czasu gry w meczu AS Roma - Borussia Moenchengladbach, gdy gola dla gości strzelił Lars Stindl. Niemiec pewnie wykorzystał rzut karny, czym uratował punkt dla własnej drużyny.

Chwilę wcześniej przedziwną, złą decyzję podjął sędzia meczu, William Collum. Arbiter podyktował rzut karny dla Borussii Moenchengladbach za... zagranie głową Chrisa Smallinga. Sędzia uznał, że Anglik odbił piłkę ręką, jednak jak pokazały powtórki, do takiej sytuacji w ogóle nie doszło. Przypomnijmy, że w Lidze Europy VAR używany jest jedynie w finale, więc sędzia nie miał możliwości sprawdzenia sytuacji na wideo.

AS Roma i Borussia Moenchengladbach występują w grupie J Ligi Europy. Po trzech kolejkach na prowadzeniu jest włoska drużyna z pięcioma punktami na koncie. Drugie miejsce zajmuje turecki Basaksehir z czterema "oczkami, a trzecie, z taką samą liczbą punktów, austriacki Wolfsberger AC. Borussia Moenchengladbach nie wygrała jeszcze meczu i z dwoma punktami zamyka grupę.

Czwarta kolejka Ligi Europy już 7 listopada. Wtedy to Borussia podejmie AS Romę, a Wolfsberger AC zagra u siebie z Basakshirem. 

Więcej o: