Legia poznała potencjalnego rywala w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Legia Warszawa poznała rywala w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Jeśli zespół Czesława Michniewicza pokona FK Bodoe/Glimt, zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Flora Tallinn - Hibernians.

Legia Warszawa poznała we wtorek rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów na kolejny sezon. Wśród wszystkich potencjalnych rywali Polaków w tej fazie eliminacji FK Bodoe/Glimt wydawał się być zdecydowanie najsilniejszym przeciwnikiem. Szczęście opuściło mistrzów Polski, którzy zmierzą się z mistrzem Norwegii.

Sezon 2020/21 PKO BP Ekstraklasy w liczbach. Najlepsze, najgorsze... [STATYSTYKI]Gorzej być nie mogło. Legia może mówić o gigantycznym pechu

Zobacz wideo Pierwsza konfrontacja polskich piłkarzy z kibicami. "Była akceptacja i wsparcie, ale były też gwizdy"

Legia Warszawa poznała rywala w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

W środę odbyło się z kolei losowanie II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Jeśli Legia Warszawa przejdzie FK Bodoe/Glimt, w II rundzie spotka się ze zwycięzcą dwumeczu Flora Tallinn (Estonia) - Hibernians (Malta). Zgodnie z wynikiem losowania, Legia pierwszy mecz rozegra na własnym stadionie. Mecz w Warszawie odbędzie się 20/21 lipca, a rewanż tydzień później.

Jeśli jednak Legia Warszawa odpadnie już w I rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów, będzie musiała walczyć o miejsce w Lidze Konferencji. Gdyby jednak udało się awansować do II rundy, nadal w przypadku niepowodzenia w walce o Ligę Mistrzów pozostanie szansa na grę w Lidze Europy.

Więcej o: