Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowy rekord Ligi Mistrzów! Ronaldo, Messi i Lewandowski daleko w tyle

Erling Haaland w swoim dziesiątym meczu w Lidze Mistrzów zdobył 12. gola, co jest obecnie rekordem tych rozgrywek. Takiego startu nie mieli nawet Leo Messi, Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Norweg przebił nawet wynik Kyliana Mbappe.

Erling Haaland w środowym meczu Ligi Mistrzów z Zenitem Sankt Petersburg zdobył swojego 12. gola w historii występów w tych rozgrywkach. Okazuje się, że piłkarz ustanowił nowy rekord Ligi Mistrzów, bo nikomu nie udało się wcześniej zdobyć tylu bramek w pierwszych 10 występach w LM! 

Zobacz wideo Cały świat zachwyca się Haalandem. "Dortmund to dla niego przystanek przed wielkimi klubami"

Kapitalny wyczyn Erlinga Haalanda

Norweg rozpoczął strzelanie w poprzednim sezonie, w barwach Red Bulla Salzburg. W fazie grupowej piłkarz zdobył aż osiem bramek. A wiosną, już w barwach Borussii Dortmund, zdobył dwie bramki przeciwko Paris Saint Germain. W tym sezonie dołożył już gole przeciwko Lazio i Zenitowi i to oznacza, że ma 12 trafień w zaledwie 10 występach. 

Kobe Bryant nie żyjeShaquille O'Neal: W godzinę straciłem milion. Usłyszałem "musi się pan opanować"

Ronaldo, Messi i Lewandowski daleko w tyle

Okazuje się, że żaden inny piłkarz w historii LM nie miał takiego startu. Cristiano Ronaldo na zdobycie pierwszych 12 bramek czekał aż 47 meczów, legendarny Ronaldo 32 spotkania, a Leo Messi 25 meczów. Nieco lepiej wypada w tej statystyce Robert Lewandowski, który 12. gola zdobył w 21. meczu w LM. Haaland jest również lepszy od Kyliana Mbappe, który również miał bardzo mocne wejście do francuskiego klubu jako nastolatek. Francuz dwunastego gola strzelił w swoim piętnastym meczu w LM.