Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia poznała rywala w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Berg wraca na Łazienkowską

Omonia Nikozja pokonała po dogrywce klub Ararat Armenia 1:0. Zespół Henninga Berga, byłego trenera Legii Warszawa, będzie rywalem mistrzów Polski w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

Legia Warszawa awansowała we wtorek do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Choć styl gry pozostawiał wiele do życzenia, mistrzowie Polski wygrali 1:0 z Linfield FC po bramce Jose Kante w końcówce meczu.

Piłkarze Legii w kolejnej fazie rozgrywek zmierzą się z AS Omonia. To oznacza powrót Heninga Berga na Łazienkowską. Norweg, który w przeszłości był trenerem aktualnych mistrzów Polski, obecnie prowadzi 20-krotnego mistrza Cypru. W czwartek Omonia długo się męczyła z Ararat Armenia. Pierwsza, a zarazem jedyna, bramka w tym meczu padła w dogrywce, a na listę strzelców wpisał się 33-letni Thiago Santos. W drużynie rywala Legii na próżno szukać gwiazd. Portal Transfermarkt najwyżej ocenia wartość Adama Langa, 30-krotnego reprezentanta Węgier, który wyceniany jest na 800 tysięcy euro. Dla porównania: w Legii aż 15 piłkarzy jest wyceniany na co najmniej 850 tysięcy.

Zobacz wideo Bartosz Kapustka w Legii. "Vuković potrafi odbudować piłkarzy"

Kibice będą zadowoleni

Mecz Legia - Omonia pokaże w następną środę TVP. Ogłosił to Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. Nie obyło się jednak bez lekkiej złośliwości wobec mistrzów Polski: "Mecz drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z udziałem Legii Warszawa obejrzą Państwo oczywiście w TVP Sport. Dzisiaj pierwsze śliwki (bardzo) robaczywki" - napisał dyrektor TVP Sport.