Tak Robert Lewandowski strzelił gola Barcelonie. Sędzia miał wątpliwości

Robert Lewandowski długo czekał, zmarnował kilka okazji, ale w końcu i on strzelił swojego gola w meczu z Barceloną w Lidze Mistrzów (8:2).

Robert Lewandowski zaliczył asystę przy pierwszym golu Thomasa Muellera w 3. minucie, ale potem zmarnował dwie dobre okazje i nie mógł się doczekać 14. gola w tym sezonie. Aż nadeszła 82. minuta, gdy zamienił dośrodkowanie Philippe Coutinho na gola po strzale głową. Sędzia początkowo miał wątpliwości i przez chwilę trwała analiza VAR (sprawdzano, czy Polak nie znajdował się na spalonym), ale ostatecznie bramka została uznana.

Tak Robert Lewandowski strzelił gola Barcelonie w Lidze Mistrzów:

Lewandowski niemal na pewno zostanie królem strzelców LM - ma już na koncie 14 goli, o cztery więcej od drugiego Erlinga Haalanda (którego Borussia Dortmund już odpadła). Po sześć trafień mają Raheem Sterling i Gabriel Jesus (Manchester City), Serge Gnabry (Bayern), Memphis Depay (Lyon) oraz piłkarze, których kluby już odpadły z rozgrywek: Dries Mertens (Napoli) i Harry Kane (Tottenham).