Barcelona jeszcze nigdy nie przeżyła takiego upokorzenia. Rekord!

Bayern Monachium upokorzył Barcelonę w pierwszej połowie ćwierćfinału Ligi Mistrzów (4:1). "Duma Katalonii" jeszcze nigdy nie straciła tylu goli w 45 minut w europejskich pucharach! A potem było jeszcze gorzej, bo ostatecznie Barcelona przegrała aż 2:8.

Thomas Mueller otworzył wynik spotkania w 4. minucie, ale już po trzech minutach było 1:1, bo samobójcze trafienie zaliczył David Alaba. Barcelona atakowała coraz groźniej, ale to Bayern Monachium szybko przejął inicjatywę i nie oddał jej aż do przerwy, strzelając trzy gole w 9 minut (Ivan Perisić 22., Serge Gnabry 28., Mueller 31.).

I tym samym po raz pierwszy w historii Ligi Mistrzów Barcelona straciła aż cztery gole do przerwy w meczu Ligi Mistrzów! W dodatku W dodatku Barcelona straciła osiem goli w jednym meczu po raz pierwszy od 1946 roku i porażki 0:8 z Sevillą!

Barcelona już wcześniej pobiła inny klubowy rekord - Quique Setien wystawił na to spotkanie zespół, którego średnia wieku wynosi aż 29 lat i 329 dni. To najstarsza "11" w historii Barcelony w Lidze Mistrzów.