Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Hargreaves: On jest jak Neymar u szczytu formy! Wyciągajcie pieniądze, jest wyjątkowy

- Występ Jadona Sancho był jak Neymara u szczytu formy - komplementuje młodego Anglika jego rodak Owen Hargreaves. Skrzydłowy Borussii Dortmund zdobył aprobatę po występie w meczu 1/8 Ligi Mistrzów z PSG (2:1).

Jadon Sancho został porównany do Neymara, z którym mierzył się w tym spotkaniu. Po powrocie po kontuzji sam Neymar powiedział, że jego występ był przeciętny, ponieważ ciężko jest idealnie wejść w spotkanie po takiej przerwie. 

Jadon Sancho "jest bardzo cennym piłkarzem" zdaniem Hargreavesa

W kontrze do Neymara, po jednej stronie murawy znalazł się 19-letni Jadon Sancho, który przyćmił Brazylijczyka swoją formą. Owen Hargreaves podczas transmisji na antenie "BT Sport" zachwycał się postawą 19-letniego skrzydłowego. 

- Wyciągnijcie książeczki czekowe! Ktoś musi zakontraktować tego dzieciaka, jest wyjątkowy - mówił były reprezentant Anglii.

Sancho brał udział w większości akcji ofensywnych w tym spotkaniu, sam potrafił wyprowadzić piłkę z własnej połowy i zagrozić bramce rywala. Zdanie Owena Hargravesa podzielił także Jermaine Jenas, który zgodził się z tym, że Jadon dojrzał na boisku.

W obecnym sezonie Jadon Sancho jest najlepszym strzelcem (13) i ma najwięcej asyst (14) w składzie Borussii Dortmund. Statystyki Anglika w BVB sięgają liczb 30 bramek i 40 asyst w 86 meczach. Skrzydłowym interesują się ponoć Liverpool F.C., Tottenham Hotspur czy Manchester City.