Media: Trener Ekstraklasy na wylocie. Mecz ostatniej szansy

Macieja Stolarczyka czeka mecz o "być albo nie być" w Jagiellonii Białystok - informuje TVP Sport. Białostoczanie ocierają się o grupę spadkową, a ich wyniki nie napawają optymizmem kibiców. Przed nimi mecz z ostatnią w tabeli Miedzią.

Jagiellonia Białystok znajduje się tuż nad strefą spadkową, mając tylko punkt więcej od będącej na 16. miejscu w tabeli Korony Kielce. Teraz klub z Podlasia czeka seria spotkań z bezpośrednimi rywalami w walce o uniknięcie spadku - pierwsze z nich to mecz z ostatnią Miedzią Legnica.

Zobacz wideo Brazylijczyk, który otarł się o polską kadrę. Teraz składa palety i gra w Klasie B

Jagiellonia nie potrafi wygrać na wyjeździe. Mecz z Miedzią szansą na przełamanie

To zdecydowanie nie jest dobry sezon dla Białostoczan. Podopieczni Macieja Stolarczyka wygrali tylko pięć meczów i są na 15. miejscu w tabeli. Teraz jadą do Legnicy, żeby zmierzyć się z tamtejszą Miedzią i oddalić się od widma relegacji do I ligi. Nie będzie jednak łatwo, czego świadomość ma również trener Jagiellonii - Zdajemy sobie sprawę, że gospodarze będą wyjątkowo zdeterminowani. My jednak jedziemy tam po wygraną. Wiemy, jak wygląda nasza statystyka wyjazdowa i to nas uwiera - stwierdził na konferencji przedmeczowej Maciej Stolarczyk. 

O jaką statystykę wyjazdową chodzi? Otóż Jagiellonia może pochwalić się niechlubną liczbą dni bez ligowej wygranej na wyjeździe, których na liczniku jest już 290. Ostatni raz podlaska drużyna zdobyła trzy punkty na obcym terenie jeszcze pod wodzą Piotra Nowaka, w ostatniej kolejce ubiegłego sezonu, gdy wygrali 1:0 z Górnikiem Łęczna.

Marquinhos kontuzjowanyAlarm w PSG. Niepokojące wieści przed hitem z Bayernem. "Będziemy wiedzieć więcej po badaniach"

W związku z tak słabymi wynikami Maciej Stolarczyk może bać się o swoją przyszłość w Jagiellonii. "Będzie to też spotkanie o jego być albo nie być" - informuje TVP Sport. Potwierdziły to słowa samego prezesa klubu. Wojciech Pertkiewicz przyznał, że szkoleniowiec siedzi obecnie na gorącym krześle, lecz nie narzuca mu ultimatum punktowego, które musiałby osiągnąć w ciągu najbliższych spotkań. 

UEFA robi czystki. Sześć klubów wyrzuconych z rozgrywek. Wśród nich mistrz krajuUEFA robi czystki. Sześć klubów wyrzuconych z rozgrywek. Wśród nich mistrz kraju

Spotkanie Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok odbędzie się w niedzielę o godzinie 12:30.

Więcej o: