Lechia z nowym członkiem rady nadzorczej. To koordynator akademii Bayeru

"Sławomir Czarniecki został powołany na funkcję członka Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA" - poinformowała w poniedziałek Lechia Gdańsk. Jest on także zatrudniony w roli koordynatora akademii Bayeru Leverkusen. Będzie odpowiedzialny m.in. za politykę transferową gdańskiego klubu.

O dołączeniu Sławomira Czarnieckiego do Lechii Gdańsk mówiło się już od kilku tygodni. Po przejęciu drużyny przez Marcina Kaczmarka zarząd Lechii zapewniał, że niebawem do klubu ma dołączyć nowy dyrektor sportowy. Jednym z nazwisk na giełdzie był właśnie Czarniecki. Teraz oficjalnie zasilił on trójmiejski klub, ale w nieco innej roli. 

Zobacz wideo Person o mundialu w Katarze: Wstyd mi słuchać prezesa FIFA

Sławomir Czarniecki w Radzie Nadzorczej Lechii Gdańsk. "Dziękuję właścicielom Lechii za propozycję"

W poniedziałek wieczorem Lechia Gdańsk poinformowała o nowym członku Rady Nadzorczej klubu. "Z dniem 21.11.2022 r. Pan Sławomir Czarniecki został powołany na funkcję członka Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA" - czytamy w oświadczeniu. Klub określił także zakres obowiązków Czarnieckiego. Będzie to m.in. nadzór nad kwestiami dotyczącymi polityki transferowej klubu oraz szkolenia młodzieży i rozwoju akademii.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Waldemar Fornalik podczas meczu z LegiąWaldemar Fornalik wraca do pracy w ekstraklasie. Wygrał z trzema trenerami

Sam Czarniecki również skomentował swoją nominację na łamach oficjalnej strony klubu. - Jestem podekscytowany nowym wyzwaniem i dziękuję właścicielom Lechii za tę propozycję. Pracuję w Bayerze od ponad 20 lat, pełniąc różne role. Byłem trenerem młodzieży, a od ponad 7 lat spełniam się również w roli zarządczo-organizacyjnej, koordynując działania klubowej akademii. Dziękuję również zarządowi klubu z Leverkusen za zgodę na pełnienie nowej funkcji w strukturach Lechii. Chcę służyć klubowi swoją wiedzą, przede wszystkim w tych obszarach, w których mam największe doświadczenie - powiedział i dodał: - W Lechii i samym Gdańsku drzemie ogromny potencjał.

Jakub T. i Maciej S. zatrzymani przez CBACBA zatrzymało członka zarządu i b. sekretarza generalnego PZPN. "Wniosek prokuratury"

Kim jest Sławomir Czarniecki, nowy członek Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk?

Sławomir Czarniecki od 20 lat pracuje w Bayerze Leverkusen, w którym pełnił różne funkcje. Był m.in. trenerem młodzieży i dyrektorem sportowym. Obecnie jest koordynatorem akademii niemieckiego klubu. W przeszłości wprowadzał do wielkiej piłki gwiazdę Chelsea - Kaia Harvetza.

 
Więcej o: