Waldemar Fornalik wraca do pracy w ekstraklasie. Wygrał z trzema trenerami

Waldemar Fornalik będzie nowym trenerem Zagłębia Lubin. Były selekcjoner reprezentacji Polski "rywalizował" o to miejsce m.in. z Adamem Majewskim ze Stali Mielec czy Marcinem Broszem, trenerem kadry do lat 19 - informuje portal weszlo.com.

Ostatnim klubem zarządzanym przez Waldemara Fornalika był Piast Gliwice, do którego dołączył we wrześniu 2017 roku. Fornalik wywalczył z Piastem mistrzostwo Polski w sezonie 18/19, zdobywając 72 punkty i wyprzedzając o cztery punkty Legię Warszawa. Były selekcjoner reprezentacji Polski został zwolniony 27 października po słabym początku sezonu. - Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji i dla dobra klubu doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy zmiany - tłumaczył Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

Zobacz wideo W takich warunkach mieszkają polscy piłkarze w Katarze! Ekskluzywne obrazki

Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy. Zastąpi Piotra Stokowca w Zagłębiu Lubin

Portal weszlo.com informuje, że Waldemar Fornalik szybko wróci do pracy w Ekstraklasie i niedługo obejmie Zagłębie Lubin, które na początku listopada podjęło decyzję o rozstaniu z Piotrem Stokowcem. W ostatnich tygodniach pojawiały się sprzeczne sygnały ws. przyszłości Fornalika, ale wygląda na to, że lubinianie dopną swego. "Weszło" podaje, że Waldemar Fornalik był "zdeterminowany i chętny do wejścia w projekt Zagłębia". Okazuje się, że były selekcjoner Polaków "rywalizował" o to miejsce z trzema innymi szkoleniowcami.

Wysoko na liście życzeń Zagłębia Lubin znajdował się Bartosz Grzelak, który prowadził szwedzki AIK Solna w latach 2020-2022. Poza nim na liście Zagłębia znajdował się Adam Majewski (Stal Mielec) oraz Marcin Brosz (kadra Polski U-19). "Na drodze do wykupu trenera Stali Mielec stanęli działacze klubu z Podkarpacia, którzy nie chcieli stracić tak cennej dla siebie postaci" - czytamy w artykule weszlo.com. Prawdopodobnie kandydatura Brosza była najniżej notowana na liście Zagłębia Lubin.

Celem Waldemara Fornalika w Zagłębiu Lubin będzie wywalczenie utrzymania w Ekstraklasie. "Miedziowi" zajmują 15. miejsce z 17 punktami i mają tylko punkt przewagi nad Piastem Gliwice, znajdującym się w strefie spadkowej. Zagłębie zagra pierwszy mecz po zimowej przerwie dopiero 28 stycznia 2023 roku, kiedy to jego rywalem będzie Śląsk Wrocław.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.