Oficjalnie: Nowy kierowca w Formule 1. Do końca musiał drżeć o swój kontrakt

To, co było praktycznie pewne od kilku tygodni, teraz stało się oficjalne. Po zdobyciu superlicencji, Logan Sargeant został nowym kierowcą ekipy Williams.

Sezon 2023 przyniesie wiele przetasowań w stawce kierowców w Formule 1. Po w niedziele zakończonej rywalizacji, grid opuściło aż czterech zawodników. Wśród nich jest Nicholas Latifi, który przestał być zawodnikiem ekipy Williams. Jego miejsce zajmie młody reprezentant Stanów Zjednoczonych, Logan Sargeant.

Zobacz wideo Co musi zrobić Lewandowski, żeby zostać sportowcem roku?

Młode wilki

Sargeant to zawodnik dobrze znany kibicom sportów motorowych. 22-letni kierowca już od 2019 roku startował w oficjalnych seriach młodzieżowych FIA, dając się poznać jako bardzo solidny i szybki przedstawiciel młodego pokolenia. Ostatni sezon Amerykanin spędził w Formule 2, w barwach zespołu HWA. Po bardzo interesującym sezonie, udało mu się zakończyć rywalizację na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej, co wystarczyło mu na wypracowanie odpowiedniej liczby oczek potrzebnych do otrzymania superlicencji, koniecznej do startów w F1.

Dzień po zakończeniu rywalizacji na zapleczu królowej sportów motorowych, Sargeant oficjalnie został przedstawiony jako nowy kierowca Williamsa. Młody zawodnik dołączy do mającego już spore doświadczenie Alexandra Albona, który będzie liderem brytyjskiego teamu.

Oprócz Sargeanta, w sezonie 2023 w Formule 1 zadebiutuje też inny młody kierowca. Mowa o wielkim talencie Oscarze Piastrim, który kolejno w 2020 i 2021 roku zostawał mistrzem F3 i F2. Australijczyk, po szeregu nieporozumień, rozstał się z ekipą Alpine, gdzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego i dołączył do McLarena. Nową twarzą w zespole Alpha Tauri został oficjalnie już Nyck De Vries, a w Haasie, Micka Schumachera zastąpi doświadczony Niko Hulkenberg.

Więcej o: