Raków szaleje na rynku transferowym. Kolejny transfer. Tym razem za 700 tys. euro

Bogdan Racovitan oficjalnie został nowym piłkarzem Rakowa Częstochowa. 21-letni rumuński stoper FC Botosani podpisał z wicemistrzami Polski 3,5-letni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

O tym, że Bogdan Racovitan z FC Botosani może zostać nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowam mówi się od kilku dni. Rumuńska gazeta "ProSport" informowała, że defensor dołączy do zespołu wicemistrzów Polski jeszcze w styczniu, a kwota transferu wyniesie niemal milion euro.

Zobacz wideo Zieliński jako dyrektor odmieni Legię? "Można to nazwać władzą absolutną"

Raków sfinalizował trzeci transfer. 700 tysięcy euro

W czwartek Raków Częstochowa oficjalnie poinformował o sfinalizowaniu transferu utalentowanego rumuńskiego obrońcy. Bogdan Racovitan podpisał 3,5-letni kontrakt z wicemistrzami Polski, z opcją przedłużenia o kolejny rok i jest trzecim po Szymonie Czyżu i swoim rodaku Deianie Sorescu zimowym wzmocnieniem Rakowa. Wg najnowszych informacji miał on kosztować Raków około 700 tysięcy euro. 

Transferowy hit w ekstraklasie? W tym sezonie grał w Lidze Mistrzów. Milion euroTransferowy hit w ekstraklasie? W tym sezonie grał w Lidze Mistrzów. Milion euro

- Jesteśmy zadowoleni, że udało się dopiąć ten transfer i Bogdan jest zawodnikiem Rakowa. Mamy nadzieję, że wzmocni on rywalizację na pozycji środkowych obrońców. Uważamy, że Bogdan ma potencjał zostać jednym z czołowych zawodników na tej pozycji w lidze - skomentował transfer dyrektor sportowy Rakowa, Robert Graf.

Raków Częstochowa zajmuje trzecie miejsce w ekstraklasie z dorobkiem 35 punktów po 19 kolejkach. Wicemistrzowie Polski tracą sześć punktów do prowadzącego Lecha Poznań. 

Więcej o: