Szymański wreszcie komentuje brak powołania na Euro. "Jestem gotowy"

- W razie potrzeby jestem w gotowości, by pomóc drużynie - napisał na swoim profilu na Facebooku Sebastian Szymański, który znalazł się jedynie na liście rezerwowej kadry Paulo Sousy na tegoroczne mistrzostwa Europy.

Selekcjoner Paulo Sousa ogłosił listę 26 zawodników, którzy pojadą na Euro 2020. Największym zaskoczeniem jest nieobecność Kamila Grosickiego, ale w kadrze zabrakło także miejsca dla innego zawodnika, który w ostatnich latach pełnił ważną rolę w reprezentacji Polski.

Zobacz wideo Decyzja Sousy zburzy porządek w kadrze? "Znamy przypadek, gdy trener postąpiłby inaczej"

Szymański nie jedzie na Euro. Zaskakująca decyzja Paulo Sousy

Chodzi o Sebastiana Szymańskiego, którego Sousa sprawdził w meczu z Węgrami, ale jak sam twierdzi, nie przyda mu się na turnieju w roli środkowego pomocnika, a na wahadle grał słabo, bo to nie do końca jego pozycja.

Arkadiusz Reca zszedł z kontuzjąPaulo Sousa ubezpieczył się na każdą okoliczność. Bardzo istotna decyzja

Zawodnik znalazł się zatem jedynie na liście rezerwowej i na turniej pojedzie tylko w przypadku kontuzji kogoś z 26-osobowej kadry. "Sebastian Szymański to największy przegrany powołań Paulo Sousy na Euro 2020. Choć błyszczy w Rosji, znalazł się tylko na liście rezerwowej. W reprezentacji nigdy nie dostał prawdziwej szansy - nie zagrał na pozycji, w której występuje w klubie" - tłumaczył sytuację zawodnika dziennikarz Sport.pl, Dominik Senkowski.

Bracia GolecZabawa na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Bracia Golec już rozgrzewają trąbki

- Na pewno jest mi przykro, ale nie będę teraz się żalił ani chłostał trenera. Jesteśmy dorosłymi ludźmi [...] Chciałbym, żeby dostał na swojej pozycji chociaż jedną trzecią tych szans, które dostają inni środkowi pomocnicy - tak decyzję Sousy o braku powołania Szymańskiego do kadry na mistrzostwa Europy skomentował agent zawodnika, Mariusz Piekarski. Teraz o komentarz pokusił się także sam piłkarz.

Reprezentant Polski nie wierzył w zwolnienie Brzęczka. Reprezentant Polski nie wierzył w zwolnienie Brzęczka. "Myślałem, że to żart"

Szymański komentuje brak powołania. "Jestem w gotowości"

- Gra w biało-czerwonych barwach z orzełkiem na piersi to szczyt marzeń każdego chłopaka, który zaczyna kopać piłkę z kolegami na podwórku. Mnie było dane spełnić to marzenie i stać się częścią reprezentacji Polski. Teraz - choć nie znalazłem się w kadrze przygotowującej do udziału w mistrzostwach Europy - pozostaję całym sercem z ekipą, która będzie miała taką szansę. Ja w razie potrzeby jestem w gotowości, by pomóc drużynie - napisał Szymański na swoim profilu na Facebooku.

W sezonie 2020/2021 Sebastian Szymański rozegrał 31 meczów, w których strzelił jednego gola i ośmiokrotnie asystował. W rosyjskiej Premier Lidze zawodnik był najlepszy pod względem liczby kluczowych podań na mecz (2,9) i trzeci pod względem liczby wślizgów na mecz.

Więcej o: