Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Znakomite wiadomości dla Wisły Kraków ws. Buksy. Może zarobić kilka milionów euro

Aleksander Buksa przedłuży wygasający w grudniu kontrakt z Wisłą Kraków - poinformowały Meczyki.pl. To znakomita wiadomość dla krakowskiego klubu, który w ten sposób będzie mógł zarobić na sprzedaży swojego piłkarza.

Aleksander Buksa to jeden z największych talentów grających w ekstraklasie. 17-latek rozegrał już 25 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej (głównie z ławki, spędził na boisku 600 minut) i w tym czasie zdążył strzelić cztery gole, zostając m.in. najmłodszym strzelcem gola w historii Wisły Kraków. Dobre występy tak młodych piłkarzy nie przechodzą bez echa w Europie, a Buksę obserwowali m.in. przedstawiciele FC Barcelony czy kluby z Anglii, Francji czy Niemiec.

Zobacz wideo Znani polscy piłkarze wracają do Ekstraklasy

Aleksander Buksa przedłuży kontrakt z Wisłą Kraków "na sto procent"

Jednak przez wygasający już w grudniu 2020 roku kontrakt Buksa mógł rozmawiać z innymi klubami i podpisać kontrakt, a jego nowy klub zapłaciłby Wiśle jedynie ekwiwalent za wyszkolenie. To się jednak nie stanie, bo jak informują Meczyki, "sprawa zakończy się happy endem i piłkarz wkrótce przedłuży umowę". Rozmowy co prawda jeszcze trwają, ale "klub, piłkarz, tata i agenci chcą przedłużyć umowę" i ma zostać ona podpisana na sto procent wraz z klauzulą odstępnego.

To wcale nie oznacza, że Buksa nie odejdzie z Wisły Kraków - jednak podpisanie nowej umowy sprawi, że krakowski klub będzie mógł decydować, kiedy go sprzedać (chyba że chętny wpłaci klauzulę) i zarobić na nim nawet kilka milionów euro, co nie byłoby możliwe, gdyby piłkarz nie przedłużył kontraktu.