Artur Boruc pobił 84-letni rekord Legii Warszawa

Jak podaje portal legionisci.com, Artur Boruc, grając w wygranym przez Legię Warszawa 6:1 meczu Pucharu Polski z GKS-em Bełchatów, pobił klubowy rekord. Został najstarszym zawodnikiem w historii, który zagrał w meczu warszawskiej drużyny.

Cztery gole w pierwszej połowie, trzy w drugiej. Legia Warszawa pokonała GKS Bełchatów 6:1 w 1/32 finału Pucharu Polski, a bohaterem spotkania był 18-letni Maciej Rosołek, który zdobył hattricka. Poza nim zwracano także uwagę na Artura Boruca, który rozegrał pierwszy mecz po powrocie do Polski. 

Boruc najstarszym zawodnikiem w historii Legii Warszawa

Grając w tym spotkaniu, Boruc pobił rekord Legii. Został najstarszym zawodnikiem, który rozegrał mecz w historii warszawskiego klubu. W dniu meczu miał dokładnie 40 lat, 5 miesięcy i 23 dni. Jak podaje portal legionisci.com, dotychczasowy rekord należał do Pawła Akimowa, który w 1936 roku zagrał w barwach Legii w wieku 38 lat, 7 miesięcy i 27 dni. Na podium klasyfikacji jest jeszcze Arkadiusz Malarz - 38 lat, 4 miesiące i 7 dni z 2018 roku. 

Artur Boruc dołączył do Legii na początku sierpnia. Przeszedł do warszawskiego klubu z Bournemouth, w którego barwach w zeszłym sezonie nie rozegrał jednak ani jednego spotkania w Premier League. Do angielskiego klubu trafił w lipcu 2015 roku, gdy wykupiono go po niespełna rocznym wypożyczeniu z Southampton. Grał także m.in. dla Celticu Glasgow czy Fiorentiny. W Legii wcześniej występował w latach 1999-2000 i 2000-2005. 

Przeczytaj także:

Więcej o: