Oficjalnie! Lech Poznań podpisał kontrakt z nowym bramkarzem. To były młodzieżowy reprezentant Polski

Filip Bednarek przeszedł testy medyczne i podpisał w piątek kontrakt z Lechem Poznań - poinformował oficjalnie klub. Brat Jana Bednarka, reprezentant Polski, związał się z "Kolejorzem" dwuletnią umowę z opcją jej przedłużenia o kolejny rok. Do zespołu dołączy 1 lipca.

Lech Poznań w czwartek informował, że Filip Bednarek znajduje się na testach medycznych w klubie i w przypadku ich pozytywnego przejścia podpisze kontrakt z "Kolejorzem". W piątek zespół poinformował, że bramkarz, grający w ostatnim sezonie w Holandii, podpisał dwuletni kontrakt z opcją jego przedłużenia o kolejny rok, a do drużyny dołączy 1 lipca.

- Dla mnie przyjście do Lecha jest czymś wyjątkowym, bo jestem z nim związany emocjonalnie. Czy to przez miejsce urodzenia, czy wspieranie Janka w przeszłości. Uważam, że posiadam umiejętności pozwalające mi być ważnym punktem zespołu. Chcę prowadzić zdrową rywalizację o pierwszy skład, w ramach której najważniejsze będzie dobro Kolejorza. Będę walczył o miejsce w bramce, ale tutaj słowa są zbędne. Najważniejsze będą czyny i nimi będę chciał pokazać, że zasługuję na swoją szansę. Gra dla tego klubu będzie wielką nobilitacją i mam nadzieję, że dumą dla kibiców, ponieważ jestem chłopakiem z regionu - powiedział Filip Bednarek, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

Zobacz wideo "Poczekajmy z gratulacjami dla Legii. Piast wie, jak ograć Legię na finiszu"

W niedawno zakończonym sezonie Eredivisie Bednarek zagrał w sześciu meczach, puszczając czternaście bramek. Prywatnie zawodnik jest bratem Jana Bednarka, reprezentanta Polski i obrońcy Southampton. 27-latek grał w młodzieżowych kadrach Polski - zaliczył jedenaście spotkań w tej do lat 19 i jeden w zespole do lat 21. 

Przeczytaj także:

Więcej o: