Oficjalnie: Wisła Płock sprzedała Ricardinho

Ricardinho, czołowy zawodnik Wisły Płock, przeniósł się do czternastej drużyny UAE Arabian Gulf League - Khor Fakkan Club - poinformował zespół z Mazowsza na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Ricardinho już nie zagra dłużej w zespole Wisły Płock. Najskuteczniejszy piłkarz Nafciarzy w rundzie jesiennej ekstraklasy (po cztery gole wspólnie z Giorgim Merebaszwilim i Dominikiem Furmanem) znalazł nowy klub w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Konflikt Furmana z Romanczukiem trwa. "Zachował się, jakby olał całą Wisłę oraz Płock"

Zobacz wideo

Najlepszy snajper Wisły Płock w XXI wieku zagra na Bliskim Wschodzie

Brazylijczyk będzie występował w Khor Fakkan Club, ostatnim zespole ligi ZEA. Wisła Płock poinformowała, że Ricardinho przechodzi do czternastej ekipy z Bliskiego Wschodu na zasadzie gotówkowego transferu definitywnego i dodatkowo klub z Mazowsza zastrzegł sobie procent z jego następnej sprzedaży. 

30-latek już po raz drugi rozstaje się z Wisłą Płock. Bronił jej barw w sezonie 2011/12 i w rozgrywkach 2018/19 oraz w rundzie jesiennej 2019/20. W sumie we wszystkich rozgrywkach zdobył dla Nafciarzy 27 goli i miał sześć asyst w 88 meczach. Co ciekawe, Brazylijczyk jesienią 2018 i 2019 roku zwyciężał w plebiscytach na najładniejszą bramkę rundy przeciwko Śląskowi Wrocław (3:0) i Koronie Kielce (1:0).

Więcej o: