Xavi zdradził, dlaczego odrzucił ofertę pracy na stanowisku trenera Barcelony

Xavi był głównym faworytem do zostania nowym trenerem Barcelony, ale ostatecznie zespół z Katalonii postawił na Quique Setiena. Legenda klubu postanowiła wyjawić, dlaczego odrzuciła ofertę hiszpańskiego giganta.

Wszystko wskazywało na to, że to Xavi zostanie nowym trenerem Barcelony po zdymisjonowaniu Ernesto Valverde. Medialne doniesienia z Hiszpanii zdawały się potwierdzać ten fakt. Tymczasem przedstawiciele lidera Primera Division postanowili podjąć inną decyzję. W poniedziałek po godzinie 23:00 nowym szkoleniowcem Blaugrany został Quique Setien.

"W Barcelonie dbają o to, żeby Ansu Fatiemu nie odbiło"

Zobacz wideo

Xavi o kulisach odrzucenia oferty z Barcelony

Legenda klubu, Xavi, postanowiła na konferencji prasowej zdradzić, dlaczego ostatecznie nie przyjęła propozycji pracy w katalońskim zespole na stanowisku trenera:

- Tak, otrzymałem ofertę z Barcelony na spotkaniu z Erikiem Abidalem i Oscarem Grau (dyrektorzy klubu - przyp. DL), ale nie zaakceptowałem jej, przede wszystkim dlatego, że jest na to za wcześnie. To jednak pozostaje moim marzeniem w przyszłości. 

Xavi od maja 2019 roku prowadzi Al Sadd, klub z Kataru, ale cały czas interesuje się losami swojego byłego klubu i mocno trzyma kciuki za nowo wybranego trenera:

- Z zainteresowaniem będę obserwował obecny projekt, podoba mi się sposób pracy Setiena i mam nadzieję, że odniesie sukces. 

Więcej o: