Dwa gole Jose Kante. Legia wygrała pierwszy, zimowy sparing

Legia Warszawa pokonała rumuńskie FC Botosani 2:1 w sparingu rozegranym w Turcji. Oba gole dla wicemistrzów Polski strzelił Jose Kante.

Mimo wyraźnej przewagi przed przerwą piłkarze Legii Warszawa wyszli na prowadzenie dopiero w 54. minucie. Wtedy to po podaniu Mateusza Praszelika gola strzelił Jose Kante. Niespełna kwadrans później był już remis, bo rzut karny na bramkę zamienił Marko Dugandzic. Zespół Aleksandara Vukovicia zwycięstwo zapewnił sobie na pięć minut przed końcem meczu, kiedy podanie Pawła Wszołka wykorzystał Kante.

U wicemistrzów Polski zadebiutowali dwaj nowi piłkarze: Mateusz Cholewiak oraz Piotr Pyrdoł. Pierwszy zimą trafił do Warszawy ze Śląska Wrocław, drugi z ŁKS-u Łódź.

FC Botosani to siódma drużyna rumuńskiej ekstraklasy. Legia grała przeciwko nim w lipcu 2015 roku, w 2. rundzie eliminacji Ligi Europy. Dwumecz zakończył się zwycięstwem warszawiaków 4:0. Drużyną prowadził wówczas Henning Berg.

Pierwsze zwycięstwo Legii

Był to pierwszy zimowy sparing Legii Warszawa. Drużyna Vukovicia zagra jeszcze z Dynamem Kijów (19 stycznia), Nyiregyhazą Spartacus FC (22 stycznia), FK Vożdovac (22 stycznia), Kairatem Ałmaty (26 stycznia) i Kairatem II Ałmaty (26 stycznia).

Pierwszy mecz ligowy legioniści zagrają 9 lutego, kiedy podejmą ŁKS Łódź. Po 20 kolejkach ekstraklasy wicemistrzowie Polski prowadzą w tabeli z dorobkiem 38 punktów i dwoma "oczkami" przewagi nad Cracovią.

Skład Legii w meczu z FC Botosani:

1. połowa: Radosław Majecki - Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Igor Lewczuk, Luis Rocha - Walerian Gwilia, Andre Martins - Arvydas Novikovas, Luquinhas, Mateusz Cholewiak - Kacper Kostorz.

2. połowa: Radosław Cierzniak - Marko Vesović, Ariel Mosór, Inaki Astiz, Michał Karbownik - Cafu, Domagoj Antolić - Paweł Wszołek, Mateusz Praszelik (69. Piotr Pyrdoł), Maciej Rosołek - Jose Kante.