Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie! Reprezentant Chorwacji trafił do Rakowa Częstochowa

Raków Częstochowa poinformował w piątek o podpisaniu kontraktu z nowym zawodnikiem. Fran Tudor, reprezentant Chorwacji, przez ostatnie pół roku pozostawał bez klubu, teraz dołączy do zespołu Marka Papszuna.

Dla Rakowa Częstochowa to już drugi transfer do klubu w zimowym okienku transferowym. Na początku grudnia do drużyny trafił Daniel Mikołajewski. W piątek poinformowano o podpisaniu umowy z Franem Tudorem. Kontrakt ma obowiązywać do końca czerwca 2022 roku, z możliwością jego przedłużenia o kolejne dwa sezony.

Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub?

Zobacz wideo

Tudor przez ostatnie pół roku był bez klubu. Jest wychowankiem Dinama Zagrzeb. W swojej karierze występował już w NK Zagrzeb, Panathinaikosie Ateny i Hajduku Split. Rozegrał trzy mecze w reprezentacji Chorwacji, w których zdobył jedną bramkę.

Raków Częstochowa walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywek. Na razie ta walka dla drużyny Marka Papszuna jest udana, bo zajmuje ona 11. miejsce w tabeli z przewagą 7 pkt. nad strefą spadkową. 24-letni Tudor ma być wzmocnieniem linii defensywnej, która do najlepszych w Ekstraklasie z pewnością nie należała.