Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Klub ekstraklasy ma kłopoty ze swoim stadionem! Miasto odmówiło przyznania kilkudziesięciu mln zł

Raków Częstochowa nie będzie miał nowego stadionu. W 2020 roku, wiosną i jesienią (w przypadku utrzymania) drużyna Marka Papszuna mecze domowe nadal będzie rozgrywać w Bełchatowie. Częstochowski obiekt ma jednak przejść renowację.

Do 90 mln zł - tyle na budowę nowego stadionu w Częstochowie miało przekazać miasto. Miało, bo tego jednak nie zrobi. Władze zdecydowały, że środki zostaną zainwestowane w Częstochowskie Centrum Piłki Nożnej, którego zadaniem będzie wspomaganie rozwoju piłkarskiej młodzieży.

Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub [SEKCJA PIŁKARSKA]

To oznacza, że w rundzie wiosennej przyszłego sezonu, a także jesiennej kolejnych rozgrywek (o ile Raków utrzyma się w ekstraklasie) drużyna z Częstochowy mecze domowe będzie rozgrywać w Bełchatowie, gdzie przyjmowała gości także w minionych kolejkach ligowych. Nadzieja na grę w swoim mieście jednak jest. Według informacji portalu sportdziennik.com, stadion Rakowa przejdzie renowację i ulegnie zmianom, które sprawią, że wymogi PKO Ekstraklasy zostaną spełnione.

Miejski Stadion Piłkarski Raków zostanie przebudowany. Rozbudowie ulegnie trybuna zachodnia, modernizacji poddane zostaną szatnie, a dodatkowo na obiekcie pojawi się podgrzewana płyta i miejsca dla mediów. Najwcześniej stanie się to jednak dopiero pod koniec przyszłego roku, ponieważ miasto nie ogłosiło jeszcze przetargu na wykonawcę modernizacji stadionu.

Raków walczy o utrzymanie

W tej chwili Raków Częstochowa walczy nie tylko o zmiany na swoim stadionie, ale przede wszystkim o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywek. Na razie ta walka dla drużyny Marka Papszuna jest udana, bo zajmuje ona 11. miejsce w tabeli z przewagą 7 pkt. nad strefą spadkową.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o:
Komentarze (24)
Klub ekstraklasy ma kłopoty ze swoim stadionem! Miasto odmówiło przyznania kilkudziesięciu mln zł
Zaloguj się
 • zbikowel

  Oceniono 8 razy 6

  Przecież to są zawodowcy ja też bym chciał,żeby moje miasto zainwestowało w moją firma kilkadziesiąt milionów a ja z tego bym czerpał zyski.

 • dn1956d

  Oceniono 4 razy 4

  "Do 90 mln zł - tyle na budowę nowego stadionu w Częstochowie miało przekazać miasto. "
  Tak, jest to o tyle prawdą, że 10 mln, także jest kwotą "do 90 mln"
  Może autor napisze skąd czerpie takie brednie?
  Prawdą jest natomiast, że miała być na ten cel dotacja rządowa 20 - 30 mln, ale jej nie ma ....

 • cwaniakzpksu

  Oceniono 5 razy 3

  Po pierwsze - miasto nigdy nie obiecywało 90 mln zł na stadion. Obiecywali łącznie ok. 40 mln zł (łącznie z dotacją 20 mln z ministerstwa sportu). Po drugie - cały kompleks łącznie ze stadionem nosił nazwę Częstochowskie Centrum Piłki Nożnej. Ale go nie będzie. Zamiast tego będzie modernizacja starego stadionu za 15-20 mln zł gdzie miasto ma dostać 10 mln zł dotacji. Autor niech pisze sprawdzone informacje a nie debilne guano-niusy.

 • sebastan

  Oceniono 2 razy 2

  Nowych stadionów mamy dużo. Znaczących drużyn wcale.

 • espenkruger

  Oceniono 2 razy 2

  Mam info sprzed paru tygodni. To 7 mln.
  Uważałem, że to bzdura gdyż skrajnie zbyt mało. Teraz już wierzę.

 • lukasz2711

  Oceniono 1 raz 1

  Był kiedyś takie zespół Termalica Nieciecza mieli spoko stadion za malutkie pieniądze. No ale u nas w Polsce musi być od razu stadion zdolny przyjąć kadrę Polski.

 • stach_79

  Oceniono 3 razy 1

  Niech zakopią i zatopią to dno bagniste zwane polską ekstraklapą!

 • malepifko

  Oceniono 7 razy 1

  Takie są skutki z licencyjnym cackaniem się z klubami bez stadionów. Rozumiem wyjątki gdy stadiony są w budowie, ale w przypadku Rakowa nie ma nic prócz stadionowej rudery. Wspomniana modernizacja, to moim zdaniem jedynie gra na zwłokę, zwyczajna ściema, by znowu ktoś się zlitował i przyznał warunkową licencję. Najwyższa klasa rozgrywkowa, więc chyba powinny obowiązywać jakieś standardy dotyczące obiektów? Ile lat można grać na cudzych?

 • eurotram

  Oceniono 2 razy 0

  "Do 90 mln zł - tyle na budowę nowego stadionu w Częstochowie miało przekazać miasto. Miało, bo tego jednak nie zrobi. Władze zdecydowały, że środki zostaną zainwestowane w Częstochowskie Centrum Piłki Nożnej, którego zadaniem będzie wspomaganie rozwoju piłkarskiej młodzieży"

  No żesz k... Dobrze,że nie przekazali takiej gigantycznej kasy na kopaczy,ale upchnięcie jej w młodych kopaczy to też nie jest rozwiązanie! Jest tysiąc pożyteczniejszych celów!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX