Artur Sobiech może odejść z Lechii i wrócić do Niemiec. Duże zainteresowanie

Artur Sobiech niebawem może odejśćć z Lechii Gdańsk. Napastnik może stać się częścią przebudowy gdańskiego zespołu, która obejmie najbardziej doświadczonych graczy.

6 bramek i 3 asysty, to dorobek Artura Sobiecha w tym sezonie ekstraklasy. 29-latek wystąpił w 18 spotkaniach ligowych w barwach Lechii Gdańsk, dokładając do tego 5 występów w innych rozgrywkach. Łącznie od sierpnia 2018 roku były reprezentant Polski rozegrał w barwach zespołu Piotra Stokowca 53 mecze, w których 16 razy wpisywał się na listę strzelców.

Artur Sobiech może odejść z Lechii! Klub z Gdańska przebuduje kadrę

Na tym licznik napastnika w Lechii może się zatrzymać. Zdaniem "Przeglądu Sportowego", bardzo możliwy jest jego transfer do Niemiec. Sprowadzeniem 13-krotnego reprezentanta Polski interesują się kluby 2. i 3. Bundesligi.

29-latek w przeszłości grał już w Niemczech. W latach 2011-2017 był graczem Hannoveru 96, a od lipca 2017 do sierpnia 2018 roku bronił barw SV Darmstadt 98. Poza znajomością realiów niemieckiej piłki, w transferze Sobiecha kluczowa okazać się może rola jego żony. Bogna Sobiech jest piłkarką ręczną, występującą w Borussii Dortmund. Przeprowadzka do Niemiec mogłaby być więc dla zawodnika Lechii korzystna nie tylko ze względów sportowych, ale także prywatnych.

Możliwe odejście Sobiecha to element kadrowej rewolucji Lechii, w myśl której z klubu odejdą najbardziej doświadczeni (a przy tym najdrożsi w utrzymaniu) zawodnicy. W czwartek "Dziennik Bałtycki" poinformował, że po zakończeniu obecnego sezonu gdańską drużynę opuści Sławomir Peszko.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o: