Ricardo Sa Pinto znalazł nowy klub!

Ricardo Sa Pinto, były szkoleniowiec Legii Warszawa, został trenerem Bragi, czwartego zespołu minionego sezonu w lidze portugalskiej.

Dotychczasowy trener SC Braga Abel Ferreira zdecydował się na pracę w PAOK-u Saloniki. 40-latek doprowadził zespół do czwartego miejsca w lidze portugalskiej i zagwarantował mu start w eliminacjach Ligi Europy. Teraz drużynę poprowadzi Ricardo Sa Pinto. A to oznacza, że nie będzie już otrzymywał pieniędzy od Legii Warszawa. Po rozwiązaniu umowy w kwietniu Legia miała mu płacić - przez kolejne 12 miesięcy - 35 tysięcy euro miesięcznie.

Zobacz wideo

Ostatnim klubem Sa Pinto była właśnie Legia. Portugalczyk prowadził warszawski klub w 28 meczach - 16 wygrał, 6 zremisował, 6 przegrał. Jego następcą został Aleksandar Vuković, a Legia zakończyła sezon z wicemistrzostwem Polski. Ricardo Sa Pinto pracował wcześniej m.in w. Sportingu Lizbona, Crvenej zvezdzie Belgrad, OFI Kreta, Atromitosie, Belenenses, Al-Fateh i Standardzie Liege.
***
Legia Warszawa i Ricardo Sa Pinto. Dlaczego to nie skończyło się szybciej? To musiało się tak skończyć. Szkoda tylko, że skończyło się tak późno - o zwolnieniu Ricardo Sa Pinto z Legii Warszawa pisał Bartłomiej Kubiak.

Więcej o: