Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ricardo Sa Pinto może przejąć jeden z najlepszych klubów w Portugalii! Jest faworytem

Ricardo Sa Pinto może zostać pierwszym trenerem Bragi - informuje portugalski portal maisfutebol. Były szkoleniowiec Legii Warszawa jest faworytem do pracy w czwartym zespole ligi portugalskiej.

SC Braga szuka nowego trenera po tym, jak Abel Ferreira zdecydował się na pracę w PAOK-u Saloniki. 40-latek doprowadził zespół do czwartego miejsca w lidze portugalskiej i zagwarantował mu start w eliminacjach Ligi Europy. Tam drużynę poprowadzi już ktoś inny, a głównym faworytem na stanowisko pierwszego trenera Bragi jest Ricardo Sa Pinto - informuje portal maisfutebol.pt. Władze klubu już prowadzą negocjacje z były reprezentantem Portugalii. Jeżeli obie strony osiągną porozumienie, Sa Pinto zostanie trenerem jednego z najlepszych klubów w Portugalii.

Ricardo Sa Pinto może zostać trenerem BragiRicardo Sa Pinto może zostać trenerem Bragi maisfutebol.iol.pt/Screen

Zobacz wideo

Ostatnim klubem Ricardo Sa Pinto była Legia Warszawa. Został zwolniony na początku kwietnia. Prowadził warszawski klub w 28 meczach - 16 wygrał, 6 zremisował, 6 przegrał. Jego następcą został Aleksandar Vuković, a Legia zakończyła sezon z wicemistrzostwem Polski. Ricardo Sa Pinto pracował wcześniej m.in w. Sportingu Lizbona, Crvenej zvezdzie Belgrad, OFI Kreta, Atromitosie, Belenenses, Al-Fateh i Standardzie Liege.