Niebezpieczna kontuzja Mateusza Wieteski. Obrońca Legii Warszawa złamał dwie kości

Mateusz Wieteska nie wystąpi w sobotnim meczu Legii Warszawa z Cracovią. Obrońca mistrzów Polski w ostatnim spotkaniu z Pogonią Szczecin (3:1) doznał niebezpiecznej kontuzji. Na skutek zderzenia z jednym z rywali złamał kość jarzmową i szczękową.
Zobacz wideo

W meczu z Pogonią Wieteska doznał kontuzji na skutek zderzenia z Mariuszem Malcem. Obrońca Legii próbował strzału efektownym "szczupakiem", ale niefortunnie trafił głową w kolano rywala. Mecz co prawda zdołał dokończyć, ale badania przeprowadzone już po jego zakończeniu wykazały, że 22-latek doznał złamania dwóch kości.

Kontuzjowany piłkarz na pewno opuści najbliższe spotkanie ligowe z Cracovią. Na boisku najprawdopodobniej nie zobaczymy go także w meczu z Lechem Poznań. Na starcie z Lechią Gdańsk być może będzie już jednak gotowy, bo - zdaniem portalu legia.net - grę może mu umożliwić specjalna maska ochronna. Zostanie ona wykonana w Niemczech, gdzie Wieteska uda się jeszcze przed 32. kolejką.

Wieteska w tym sezonie rozegrał 32 spotkania we wszystkich rozgrywkach, w których zaliczył jedną asystę. Jego kontuzja to zła informacja nie tylko dla Legii, ale także dla młodzieżowej reprezentacji Polski. Stoper mistrzów Polski jest podstawowym zawodnikiem kadry U21 prowadzonej przez Czesława Michniewicza, która w czerwcu weźmie udział w mistrzostwach Europy.

Więcej o: