Ekstraklasa. Leszek Ojrzyński nowym trenerem Wisły Płock

Wisła Płock ma nowego trenera. W czwartek po południu klub poinformował, że zwolnionego w środę Kibu Vicunę zastąpi Leszek Ojrzyński.
Zobacz wideo

Dotychczasowy trener Wisły Płoch - Hiszpan Kibu Vicuna - został zwolniony po środowej porażce 0:1 z Piastem Gliwice. Przyczyną decyzji prezesa klubu były słabe wyniki drużyny pod wodzą Vicuny. Wisła, która w poprzednim sezonie otarła się o europejskie puchary, obecnie zajmuje przedostatnie miejsce w lidze i czeka ją walka o utrzymanie w ekstraklasie.

Misji tej podjął się Leszek Ojrzyński, który w czwartek po południu został zaprezentowany w roli nowego szkoleniowca drużyny. 46-latek podpisał kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia go o rok. Wraz z Ojrzyńskim pracę w Wiśle rozpoczną jego asystenci Krzysztof Sobieraj i Patryk Kniat.

Ojrzyński wcześniej w ekstraklasie prowadził także Górnik Zabrze, Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Koronę Kielce, a w niższych klasach rozgrywkowych między innymi: Zagłębie Sosnowiec, Odrę Wodzisław Śląski, Raków Częstochowa i Znicz Pruszków. W sezonie 2007/08 Ojrzyński pracował też w roli szkoleniowca Wisły Płock.

Największym sukcesem w roli nowego szkoleniowca płocczan jest zdobycie Pucharu Polski w sezonie 2016/17, kiedy prowadzona przez niego Arka pokonała w finale Lecha Poznań. Na początku kolejnego sezonu Ojrzyński z gdynianami zdobył też Superpuchar Polski. Ojrzyński w nowym klubie zadebiutuje w poniedziałek, kiedy Wisła podejmie Śląsk Wrocław.

Więcej o: