Niepokojące informacje ws. stanu zdrowia Jędrzejczyka

Artur Jędrzejczyk znalazł się w szerokiej kadrze na mistrzostwa świata w Katarze. Jednak jego występ na mundialu stanął pod dużym znakiem zapytania. Wszystko przez kontuzję kostki, której doznał w sobotnim meczu Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok. - Nie wygląda to dobrze - wyjawił na konferencji prasowej Kosta Runjaić, trener stołecznej drużyny.

19 listopada 2019 roku - to wtedy po raz ostatni Artur Jędrzejczyk pojawił się na boisku w barwach narodowych. Mimo tak długiej przerwy Czesław Michniewicz postanowił dać szansę obrońcy i umieścił go na liście 47 zawodników, którzy będą walczyć o wyjazd na mistrzostwa świata w Katarze. Obecność 34-latka w gronie wybrańców wzbudziła szereg kontrowersji, ale być może selekcjoner i tak nie będzie mógł skorzystać z usług doświadczonego defensora Legii Warszawa. Piłkarz doznał groźnej kontuzji w sobotnim meczu z Jagiellonią Białystok. 

Zobacz wideo Boniek: Jeśli tak, to Lewandowski powinien być drugi

Artur Jędrzejczyk kontuzjowany. Kosta Runjaić nie ma dobrych informacji. "Kostka jest bardzo spuchnięta"

Już w pierwszej połowie spotkania Jędrzejczyk skręcił kostkę, a uraz wykluczył go z dalszej rywalizacji, o czym więcej pisaliśmy >>> TUTAJ. Jego miejsce na murawie zajął wówczas Igor Charatin. Mimo osłabienia stołeczny klub zwyciężył w Białymstoku aż 5:2

Robert LewandowskiLewandowski trafił na okładki. Hiszpanie użyli idealnego słowa

Teraz obrońcę czekają szczegółowe badania. Po nich dowiemy się, jak długo potrwa rekonwalescencja. Niewykluczone, że uraz przeszkodzi Jędrzejczykowi w wyjeździe na mundial. Więcej informacji na temat stanu zdrowia piłkarza przekazał Kosta Runjaić.

- Kontuzja nie wygląda dobrze. Jego kostka jest bardzo spuchnięta. Wiemy jednak, że Jędrzejczyk tak łatwo się nie podda. To walczak, który ma w sobie wiele pozytywnej energii. Tą energią dzieli się także z kolegami z drużyny - podkreślił trener Legii Warszawa na pomeczowej konferencji prasowej.

Szkoleniowiec zdradził, że w najbliższych dniach obrońca spotka się z lekarzami. Później trafi pod opiekę fizjoterapeutów warszawskiej drużyny. - Zobaczymy, ile potrwa rehabilitacja. Mam nadzieję, że wróci do nas jak najszybciej - zakończył Runjaić.

W tej sytuacji występ Jędrzejczyka na mistrzostwach świata stanął pod dużym znakiem zapytania. Nawet gdyby uraz Polaka okazał się niegroźny i zdążyłby z rekonwalescencją do mundialu, to i tak miałby małe szanse na ostateczne powołanie. Bowiem w szerokiej kadrze znalazło się aż 18 obrońców. 

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Hiszpanie zachwyceni. Podali Hiszpanie zachwyceni. Podali "prawdziwą cenę" Lewandowskiego. "45 mln to promocja"

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 20 listopada - 18 grudnia. Reprezentacja Polski trafiła do grupy C, w której zmierzy się kolejno z Meksykiem (22 listopada), Arabią Saudyjską (26 listopada) i Argentyną (30 listopada). Ostateczną, 26-osobową kadrę Michniewicz ogłosi 10 listopada. Wtedy też dowiemy się, czy Jędrzejczyk otrzyma szansę od selekcjonera.

Więcej o: