Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"UEFA nie zgodziła się". Polacy nie będą mogli trenować na stadionie w Sankt Petersburgu

Reprezentacja Polski nie otrzymała zgody na przeprowadzenie treningu na murawie stadionu w Sankt Petersburgu. Jak przekazał w rozmowie z Radiem Zet Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy polskiej kadry, taką decyzję podjęła UEFA.

Reprezentacja Polski rozpocznie Euro 2020 14 czerwca meczem ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Następnie, 19 czerwca zmierzy się z Hiszpanią w Sevilli, a na koniec, 23 czerwca, znowu w Sankt Petersburgu zagra ze Szwecją.

Zobacz wideo Kiedy Jan Bednarek będzie gotowy do gry? "Nie chcemy ryzykować"

UEFA nie zgodziła się na oficjalny trening Polaków!

Jak się okazuje, Polacy nie będą mieli okazji trenować na stadionie w Sankt Petersburgu przed pierwszym meczem. - Jest trochę zmian, będzie to wyglądało inaczej niż dotychczas. Dzień przed meczem zawsze drużyna ma prawo trenować na stadionie, na którym nazajutrz zagra mecz. Niestety obłożenie murawy jest wysokie i UEFA nie zgodziła się na trenowanie - przekazał w rozmowie z Radiem Zet Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy polskiej kadry.

Fragment ukraińskiej koszulki przygotowanej na Euro 2020Ukraina sprzeciwia się UEFA ws. koszulek na Euro. "Tak, zamierzamy w nich grać"

Polacy mieli zameldować się w Sankt Petersburgu w niedzielę, dzień przed meczem, aby odbyć trening na tym samym stadionie, na którym w poniedziałek zagrają ze Słowacją. Z powodu decyzji UEFA, Paulo Sousa i polski sztab będą musieli poszukać innego stadionu do przeprowadzenia zajęć.

To nie jest jedyne zmartwienie Paulo Sousy przed meczem ze Słowacją. Jan Bednarek zmaga się z urazem mięśnia pośladkowego. W czwartek wyszedł na murawę stadionu w Gdańsku, ale nie trenował z całym zespołem, tylko odbył lekki, indywidualny trening. Niestety, w piątek scenariusz się powtórzył. Obrońca Southampton wykonał kilka ćwiczeń, pobiegał trochę po boisku i po 30 minutach zszedł do szatni.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ