Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mateusz Borek poleca piłkarza do kadry. "Jerzy Brzęczek nie może się bać"

W sobotę 16 listopada reprezentacja Polski rozegra przedostatni mecz w eliminacjach Euro 2020. Biało-czerwoni awans na turniej mają już jednak zapewniony, co Jerzemu Brzęczkowi pozwala myśleć o budowaniu drużyny na przyszłoroczną imprezę. Drużyny, w której zdaniem Mateusza Borka powinien znaleźć się Karol Świderski.

Najpierw Izrael, a później Słowenia - reprezentacja Polski w najbliższych dniach rozegra ostatnie mecze eliminacji Euro 2020. Dzięki temu, że Biało-czerwoni udział w turnieju zapewnili sobie już miesiąc temu, teraz Jerzy Brzęczek może rozpocząć budowanie zespołu, jaki zabierze na najważniejszą imprezę przyszłego roku.

Krystian Bielik opowiada o kulisach odejścia z Arsenalu:

Zobacz wideo

Na listopadowym zgrupowaniu debiutant w kadrze pojawił się co prawda tylko jeden (Kamil Jóźwiak), ale w najbliższych miesiącach możemy zobaczyć kolejnych. Zdaniem dziennikarza Polsatu Sport, Mateusza Borka, powołanie do kadry powinien otrzymać Karol Świderski. 22-latek w tym sezonie imponuje formą w PAOK Saloniki. W barwach greckiego zespołu rozegrał 13 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił siedem goli. W Grecji uważany jest za najważniejszego piłkarza swojego zespołu, a tamtejsi dziennikarze porównują go do Roberta Lewandowskiego.

Mateusz Borek: Jerzy Brzęczek nie może się bać nowych piłkarzy

- Brzęczek nie może się bać nowych piłkarzy. Trzeba też patrzeć na formę. Jestem fanem talentu Dawida Kownackiego, ale on dzisiaj nie jest w reprezentacyjnej formie. W takiej jest np. Karol Świderski. Brzęczek nie chce sobie mieszać innymi nazwiskami, ale jeśli Polak bryluje na tle Panathinaikosu i Olympiakosu, to powinien dostać szansę w kadrze - powiedział Borek w rozmowie z portalem Sportowe Fakty WP.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ