Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jerzy Brzęczek wysłał powołania na kadrę na dwa ostatnie mecze el. Euro. Jest debiutant

Jerzy Brzęczek powołał kadrę na dwa ostatnie eliminacyjne mecze do Euro 2020. Pewni awansu Polacy zagrają z Izraelem (16.11) i Słowenią (19.11). Na liście jest kolejny debiutant - Kamil Jóźwiak.

Dotychczas, Kamil Jóźwiak występował w kadrze U-21 prowadzonej przez Czesława Michniewicza. Rozegrał w niej 13 meczów, w których strzelił jednego gola. W trwających eliminacjach jest jednym z jej filarów, dlatego zanim dołączy do dorosłej reprezentacji jeszcze raz zagra w młodzieżówce. 15 listopada jej rywalem będzie Bułgaria. Jóźwiak po rozegraniu tego meczu zmieni zgrupowanie, więc teoretycznie Jerzy Brzęczek będzie mógł go wystawić już w meczu z Izraelem. 

Powołania Brzęczka bez niespodzianek i bez zmian

Wśród powołanych jest też Łukasz Piszczek, dla którego mecz ze Słowenią będzie okazją do pożegnania się z kibicami na Stadionie Narodowym. On na zgrupowaniu pojawi się dopiero dwa dni przed tym spotkaniem – 17 listopada.

W kadrze powołanej przez Brzęczka brakuje niespodzianek. Poza tymi wyjątkami, kadra nie różni się od tej z październikowego zgrupowania. Po raz kolejny powołanie otrzymał bramkarz Legii - Radosław Majecki, który wobec kontuzji Łukasza Fabiańskiego może oswajać się z dorosłą reprezentacją. Podobnie wygląda sytuacja dowołanego awaryjnie na poprzednie zgrupowanie Dominika Furmana. Karol Linetty, którego zastępował, wciąż nie wrócił do gry.

Najważniejszy cel Polacy już spełnili - awans wywalczyli w październiku meczu z Macedonią Północną. W dwóch nadchodzących spotkaniach będą walczyć "tylko" o jak najlepszą sytuację przy podziale koszyków przed losowaniem grup Euro 2020.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (13)
Jerzy Brzęczek wysłał powołania na kadrę na dwa ostatnie mecze el. Euro. Jest debiutant
Zaloguj się
 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 7 razy 7

  Wiadomo, że nie zagra Lewy.a wg Waszej OBCIĘTEJ grafiki jest powołany tylko Kownacki .

  Nikt z Was w redakcji nie umie już NAWET przepisać nazwisk , tak by było wiadomo, ze jest jeszcze Piątek i Milik???

 • filipfranek1999

  Oceniono 2 razy 2

  Ja uważam, że Wilczek zasłużył bardziej na powołanie niż Kownacki. Ale jak oglądam komentarze na tej stronie to najbardziej hejtowani sportowcy to Kubica i Dawid Kownacki.

 • j666

  Oceniono 1 raz 1

  Nie będzie żadnych niespodzianek. Zagrają tak samo ch...owo.

 • segregator-a5

  Oceniono 6 razy 0

  No Kownacka wnikliwym obserwatorom z PZPN-u chyba kupiła po kebabie, bo inny powód nie przychodzi mi do głowy. Tragiczne drewno!

 • adigi

  Oceniono 5 razy -1

  Kownacki to w jakim charakterze powołany do repry? do noszenia sprzętu?
  drugi rok gra w tej Fortunie i aż cztery bramki strzelił.... repra potrzebuje takiego asiora! :D
  Niezgoda już byłby lepszy.

 • kwantax

  Oceniono 1 raz -1

  jakie pożegnanie? Przecież Piszczkowi coś odpisiło i nie będzie kończyć kariery. Sami o tym pisaliście rano.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX