Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2020. Jerzy Brzęczek skomentował losowanie i grupę reprezentacji Polski

Jerzy Brzęczek wypowiedział się na temat rywali, z którymi zagramy w grupie eliminacyjnej do Euro 2020. - Jestem zadowolony, ale umiarkowanie - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski przed kamerą TVP.

Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia, Łotwa - to rywale, z którymi Polska zagra w eliminacjach do Euro 2020. - Grupa jest bardzo wyrównana, nie ma w niej faworytów. To będą bitwy, bardzo trudne spotkania - powiedział Jerzy Brzęczek zaraz po losowaniu przed kamerą TVP.

- Ja i Radek Gilewicz [członek sztabu w kadrze Brzęczka] graliśmy w Austrii, znam ich selekcjonera, więc na pewno będzie nieco łatwiej rozpracować rywala. W zasadzie można powiedzieć, że już zaczęliśmy, bo w sobotę, dzień przed losowaniem, z austriacką delegacją spotkaliśmy się na kolacji - zażartował Brzęczek.

Ale przed kamerą mówił raczej poważnie: - Jestem zadowolony z losowania, ale umiarkowanie. Jeszcze raz podkreślam: to wyrównana, niebezpieczna grupa. Austria, Izrael, Macedonia, Słowenia. To są drużyny, które na własnym boisku są bardzo niebezpieczne. Dlatego trzeba się dobrze przygotować, od początku być w formie, punktować od pierwszego mecz. Bo naszym celem, marzeniem jest oczywiście awans na mistrzostwa Europy - podkreślił Brzęczek.

Grupy el. Euro 2020:

 • Grupa A: Anglia, Czechy, Bułgaria, Czarnogóra, Kosowo
 • Grupa B: Portugalia, Ukraina, Serbia, Litwa, Luksemburg
 • Grupa C: Holandia, Niemcy, Irlandia Północna, Estonia, Białoruś
 • Grupa D: Szwajcaria, Dania, Irlandia, Gruzja, Gibraltar
 • Grupa E: Chorwacja, Walia, Słowacja, Węgry, Azerbejdżan
 • Grupa F: Hiszpania, Szwecja, Norwegia, Rumunia, Wyspy Owcze, Malta
 • Grupa G: Polska, Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia, Łotwa
 • Grupa H: Francja, Islandia, Turcja, Albania, Mołdawia, Andora
 • Grupa I: Belgia, Rosja, Szkocja, Cypr, Kazachstan, San Marino
 • Grupa J: Włochy, Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Grecja, Armenia, Liechtenstein

Eliminacje Euro 2020 zostaną rozegrane od marca 2019 do listopada 2019 roku. Jako że Polska trafiła do grupy sześciozespołowej (pięć ma cztery zespoły), to nie będzie w tym czasie rozgrywała spotkań towarzyskich.

El. Euro 2020. Reprezentacja Polski zacznie eliminacje w marcu [TERMINARZ]

1. kolejka odbędzie się w dniach 21-23 marca. 2. w dniach 24-26 marca. Kolejne mecze w czerwcu: 3. kolejka 7-8 czerwca, 4. 10-11 czerwca. Piłkarze wrócą do gry we wrześniu na spotkania 5. kolejki (5-7 września) i 6. (8-10 września). Kolejne mecze odbędą się w październiku (10-12 i 13-15), a ostatnie w listopadzie (14-16 i 17-19). Baraże odbędą się w dniach 26-28 marca 2020 roku (1. runda), a decydujące spotkania 29-31 marca. Na mistrzostwa Europy awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Udział w barażach będzie zależny od wyników Ligi Narodów oraz eliminacji. Na Euro 2020 po raz drugi w historii zagrają 24 drużyny.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (3)
Euro 2020. Jerzy Brzęczek skomentował losowanie i grupę reprezentacji Polski
Zaloguj się
 • ucan2

  Oceniono 1 raz 1

  Zadowolony umiarkowani …. ? To o jakiej grupie myślał …. ? Andora, Gibraltar, Wyspy Owcze, Malta ?

 • Goku Ssj

  0

  Te eliminacje nam nic nie powiedzą,a do tego wychodza 2 druzyny z grupy.Bedziemy remisowac z Austrią, ze Słowenia u siebie wygramy,a z reszta rywali bedziemy wygrywac.Na turnieju znów rozczarowanie.

 • Abc Gds

  0

  Czy my jesteśmy tak słabi czy ta grupa jest tak mocna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX